Zwierzęta też przeżywają żałobę. To wideo to najlepszy i wzruszający dowód

Czy zwierzęta po stracie swoich bliskich ze stada, podobnie jak my, przeżywają żałobę? Czy wiedzą czym jest śmierć, smutek i żal po stracie współbraci? Wiele wskazuje na to, że tak. Ten prosty eksperyment z poniższego nagrania wideo dobitnie to uświadamia.

W jednym z odcinków "Spy in the Wild" emitowanym na kanale BBC One, langurom - małpom z rodziny koczkodanowatych - podłożono robota do złudzenia przypominającego ich małego towarzysza.

Reklama

Na początku całe stado bacznie przyglądało się nowemu koledze, ale po chwili zaczęło się z nim bawić. Jeden ze starszych osobników przypadkowo upuścił jednak futrzanego robota, który bezwładnie padł na ziemię.

Jak zachowały się wtedy langury? Ich zachowanie było do prawdy zdumiewające. Małpy zgromadziły się wokół towarzysza i próbowały go obudzić. Kiedy tulenie młodego osobnika nie przynosiło rezultatów, wydaje się, że stado stwierdziło, iż mała małpka "nie żyje".

Starsze osobniki pilnowały robo-małpki i na swój sposób "opłakiwały" jej śmierć. Wszystko uwieczniono na niezwykłym wideo:Wśród zwierząt takie zachowanie nie jest odosobnione. Po stracie bliskich rozpaczają również słonie, szympansy, delfiny, a nawet żyrafy czy wilki. Zwierzęta są naprawdę niesamowite, co?

Zobacz również:

Zabrali go na pogrzeb właściciela. Jego zachowanie poruszyło ludzi z całego świata!

Są dla siebie jak bracia. Połączyła ich wspaniała więź!

Panda bawi się z bałwanem. To wideo bawi do łez!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zwierzęta

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje