Zrezygnowała z leczenia i ruszyła w podróż. Jej historia poruszyła tysiące osób

Kiedy 90-letnia Norma Bauerschmidt usłyszała od lekarzy, że choruje na nieuleczalny nowotwór, niemal w momencie zdecydowała, że o wiele lepszym pomysłem niż chemioterapia będzie wyruszenie w świat i podróżowanie dotąd, dopóki będzie to możliwe. Postawa niezwykłej staruszki zainspirowała tysiące osób na całym świecie. Przed kilkoma dniami podróż Normy dobiegła końca.

Gdy 90-letnia Norma wyruszała na wycieczkę swojego życia nieświadomie stała się bohaterką internetu. Fanpage wesołej staruszki na Facebooku z czasem polubiło ponad 460 tysięcy osób z całego świata, które z ogromnym zainteresowaniem śledziły jej losy.

Reklama

Ostatnie lata życia były dla Normy naprawdę trudne. Kobieta najpierw straciła męża, a dwa dni później dowiedziała się od lekarzy, że choruje na raka macicy, który znajdował się w tak zaawansowanym stadium, że nie uda się jej wyleczyć.

Jedyną możliwością przedłużenia życia kobiety była chemioterapia. Norma postanowiła jednak z niej zrezygnować i zamiast tego ruszyła w podróż.

Resztę swojego życia staruszka spędziła w trasie razem z synem i synową. Wspólnie przebyli oni ponad 20 tysięcy kilometrów i odwiedzili 75 miejsc w 32 amerykańskich stanach. Dzięki dużej popularności w mediach społecznościowych Norma otrzymywała również wiele zaproszeń na wydarzenia, w których później chętnie uczestniczyła.

Plan na ostatnie chwile życia był dla Normy jasny - chciała wykorzystać dosłownie każdy moment, który jej pozostał.

Norma zmarła 30 września tego roku, w wieku 91 lat. Jak przyznali jej bliscy, odeszła jednak szczęśliwa i spełniona, ponieważ czas spędzony w podróży był dla niej bardzo udany, także ze względu na to, że miała okazję spotkać wielu wspaniałych ludzi i spełniła swoje marzenia.

Pani Bauerschmidt stała się też przy okazji inspiracją dla tysięcy osób z całego świata, którym pokazała, że każda chwila w życiu jest cenna i nigdy nie należy tracić pogody ducha. Z całego serca jej za to dziękujemy. Spoczywaj w pokoju Normo, będziemy o tobie pamiętać!

Zobacz również:

Rzucili wszystko, żeby zacząć spełniać swoje marzenia!

Życie jest dla nich niekończącą się przygodą!

Nieszczęścia sprawiły, że ruszyła w podróż swojego życia!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: historie z życia | podróże

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje