Zostali niesłusznie skazani na śmierć. Ich historie są straszne!

Kara śmierci to kwestia kontrowersyjna od lat. Na temat zasadności jej wprowadzenia, przywrócenia bądź zawieszenia stosowania w wielu krajach, w tym także w Polsce, wciąż toczą się żywiołowe dyskusje. Nic dziwnego. Sama historia tego najwyższego wymiaru kary jest już bardzo emocjonująca. Zwłaszcza, że w wielu przypadkach na śmierć skazywano niewinne osoby.

23-letni John Arridy miał spore problemy z nauką. W 1939 został aresztowany za rzekome zabójstwo pewnej uczennicy, ponieważ widziano go, jak kręcił się w okolicy miejsca zbrodni. Chociaż do zbrodni przyznał się inny mężczyzna – Frank Aguilar, 23-latka także zmuszono do przyznania się.

Reklama

Johna skazano na śmierć na krześle elektrycznym. Z ilorazem inteligencji 46, Arridy kompletnie nie zdawał sobie sprawy z tego, co się za chwilę stanie. Tuż przed śmiercią beztrosko bawił się zabawką pociągiem. Po 72 latach wyszło na jaw, że był niewinny. 

Aisha Duhulow

Ta tragiczna sytuacja miała miejsce w 2008 roku w Kismayo w Somalii. Aisha Duhulow wybrała się w odwiedziny do swojej babci, kiedy nagle została napadnięta i zgwałcona przez trzech uzbrojonych mężczyzn. Jej ciotka zabrała ją na policję i zgłosiła przestępstwo terrorystycznej organizacji Al Shabaab. Oczywiście winni nie zostali skazani. Nie było też żadnego śledztwa. 13-letnia Aisha została za to skazana na śmierć za cudzołożenie. Dziewczynę ukamienowano na oczach tysiąca gapiów.

Huugjilt

9 kwietnia 1996 roku 18-letni Huugjilt usłyszał płacz kobiety, która jak się okazało została zaatakowana i zgwałcona w publicznej toalecie. Chłopak próbował jej pomóc, a później zadzwonił na policję, która aresztowała go jako podejrzanego. 18-latek został ostatecznie skazany na śmierć przez rozstrzelanie.

Dziewięć lat po egzekucji seryjny gwałciciel przyznał się do popełnienia przestępstwa na kobiecie. Rodzicom Huugjilta zaoferowano 4300 dolarów odszkodowania. Do zdarzenia doszła w Chinach.

Dowiedz się więcej na temat: kara śmierci | niesłusznie skazany

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje