Została aresztowana za jedno zdjęcie. Grozi jej nawet śmierć

Panujące w Arabii Saudyjskiej prawo szariatu już nie raz stawało się na świecie obiektem krytyki. To, czego dopuszczono się tam teraz, to już jednak zdecydowana przesada. Pewną obywatelkę tego kraju aresztowano tylko za to, że zrobiła sobie zdjęcie bez hidżabu. Grożą jej za to poważne konsekwencje, łącznie z karą śmierci.

Malak Al Shehri jakiś miesiąc temu zrobiła sobie zdjęcie na ulicach Rijadu - stolicy Arabii Saudyjskiej - i umieściła je na swoim koncie na Twitterze. Kobieta miała na nim odsłoniętą twarz, gdyż nie założyła hidżabu, czyli tradycyjnego muzułmańskiego elementu garderoby, okrywającego głowę i piersi.

Reklama

Wydawać by się mogło zwykłe zdjęcie, które nie powinno nikogo szokować, kosztowało Malak utratę wolności i stało się powodem jej aresztowania. Lokalne władze uznały, iż kobieta dopuściła się podwójnej obrazy publicznej moralności, ponieważ nie tylko nie założyła hidżabu, ale również pozwoliła się bez niego sfotografować i umieściła następnie zdjęcie w sieci.

Gdy fotografia znalazła się w internecie, wielu Saudyjczyków zaczęło umieszczać w sieci obraźliwe komentarze pod adresem Malak, domagając się jej śmierci. "Żądamy krwi!, "Zabić ją i rzucić psom", "Chcemy dla niej surowej kary" - wpisów w podobnym tonie było o wiele więcej. Konto kobiety na Twitterze zostało ostatecznie usunięte.

Jak się okazuje i co jest w tym wszystkim najbardziej przerażające, Malak za publikację zwykłego zdjęcia faktycznie może grozić kara śmierci. Wszytko zależy od decyzji sądu religijnego, który może przychylić się do pełnych nienawiści żądań części społeczeństwa. Inną karą może być też np. publiczna chłosta. Miejmy nadzieję, że po tym jak o sprawie napisały media z całego świata, losy Malak Al Shehri uda się jeszcze odwrócić.

Zobacz również:

Zaatakował niewinną kobietę. Kogo szukała policja? Osoby, która ujawniła nagranie

Makabryczna zbrodnia. Zabił policjanta, zjadł część jego ciała, a resztę chciał rozpuścić w kwasie

Zachował się jak prawdziwy Święty Mikołaj. Spełnił marzenie umierającego chłopca

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: historie z życia | religia

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje