Znienawidziły ich miliony. Tak wyglądali jako dzieci

Słynęli z okrucieństwa i bezwzględności. Ich nazwiska są znane na całym świecie, ale w tym przypadku to żaden powód do dumy. Za czyny, których się dopuścili znienawidziły ich miliony. Tak wyglądali w dzieciństwie najokrutniejsi tego świata.

Adolf Hitler

Hitler to dla wielu osób synonim najczystszego zła. Z jego powodu w czasie II wojny światowej zginęły miliony osób.

Józef Stalin

Reklama

Bezwzględny i despotyczny tyran, znany ze swojego paktu o nieagresji podpisanego z Hitlerem. Podobnie jak wódz III Rzeszy odpowiedzialny za śmierć milionów osób

Osama bin Laden

Założyciel Al-Kaidy, organizacji, która uważana jest za winną zamachów w Stanach Zjednoczonych z 11 września 2001 roku, w których zginęło w sumie blisko 3 tysiące osób.

Anders Breivik

Norweg, który w 2011 roku dokonał zamachów w Oslo i na wyspie Utoya, w czasie których z zimną krwią zabił ponad 60 osób. W sądzie śmiał się z tego, co zrobił.

Kim Dzong Il

Lider Północnej Korei w latach 1994 - 2011. Dyktator i tyran odpowiedzialny za śmierć, głód i biedę milionów osób w swoim kraju.

Heinrich Himmler

Jeden z czołowych przedstawicieli nazistów. Odpowiedzialny za powstanie obozów koncentracyjnych, w których zginęły miliony osób.

Benito Mussolini

Włoski polityk i lider faszystowskiej partii. Pod jego rządami zginęło we Włoszech wiele osób, a także w niektórych krajach na Bałkanach i w Afryce.

Harold Shipman

Brytyjski doktor i seryjny zabójca. Winny śmierci prawie 250 osób. Swoim pacjentom wstrzykiwał za duże dawki heroiny. 80 procent jego ofiar stanowiły kobiety.

Saddam Hussajn

Prezydent Iraku w latach 1979 - 2003. Brutalny dyktator. Za jego kadencji praktykowano liczne tortury, gwałty, zabójstwa i przymusowe deportacje.

Reinhard Heydrich

Sam Hitler powiedział o nim, że to "człowiek o żelaznym sercu". Jeden z głównych architektów Holocaustu. 

Czytaj więcej:

Wstydliwa tajemnica Adolfa Hitlera

Tym zajmowali się dyktatorzy zanim sięgnęli po władzę

Stalin jakiego nie znacie. Tak zaczynała się jego przygoda z polityką

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zdjęcia z dzieciństwa | historia

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje