Znane osoby i ich fobie oraz lęki

Fobie oraz lęki przed rozmaitymi rzeczami towarzyszą chyba niemal każdemu człowiekowi. Nie inaczej jest w przypadku sław. Sprawdźcie czego chorobliwie obawiają się gwiazdy kina, muzyki i celebryci z pierwszych stron gazet.

David Beckham

Reklama

Angielski piłkarz, który w przeszłości grał m.in. w Manchesterze United oraz Realu Madryt od lat zmaga się z ataksofobią, czyli strachem przed nieporządkiem i bałaganem. Wszystko musi być u niego idealnie poukładane i uporządkowane, bo w przeciwnym razie zaczyna się niepokoić.

Madonna

Madonna cierpi na astrafobię. Na czym ona polega? Na chorobliwym i paraliżującym lęku przed burzą, błyskawicami oraz grzmotami.

Woody Allen

Panofobia, z którą zmaga się znany reżyser to w praktyce lęk przed wszystkim. Opisuje się ją jako niejasny i uporczywy lęk przed nieznanym złem, które w opinii zmagających się z nią osób, czai się dosłownie na każdym kroku.

Keanu Reeves

Znany z "Matrixa" Keanu Reeves cierpi na nyktofobię, czyli lęk przed ciemnością, którą zmagające się z nią osoby postrzegają jako zagrożenie. Prowadzi to do tego, że unikają one np. chodzenia do kina, a w skrajnych przypadkach cierpią na bezsenność, gdyż boją się zamykać oczy.

Scarlett Johansson

Tym co najbardziej przeraża znaną aktorkę są...ptaki, gdyż doskwiera jej ornitofobia.

Robert Pattinson

Znany zwłaszcza ze "Zmierzchu" aktor chorobliwe boi się koni. Lęk ten to equinofobia.

Ciąg dalszy na następnej stronie...

Dowiedz się więcej na temat: ciekawostki

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje