Zdjęcie, które obiegło świat. Dziś jego bohater wygląda zupełnie inaczej!

W 2016 roku sieć obiegło przerażające zdjęcie, na którym pewna wolontariuszka daje wodę wygłodzonemu malcowi. Od tamtego czasu wiele się zmieniło, a chłopcu udało się pomóc. Dzięki temu zmienił się nie do poznania.


Reklama

Anja Ringgren Lovén to 38-letnia duńska wolontariuszka, o której głośno zrobiło się trochę ponad rok temu dzięki zdjęciu, na którym poi ona biednego, wygłodniałego chłopca. Dziecko zostało porzucone przez rodziców, gdyż ci myśleli, że jest ono czarownikiem.

Kobieta zabrała malca do szpitala, a potem do sierocińca, który prowadzi w Nigerii. Nadała mu imię Hope, co po polsku oznacza nadzieja. Drugim jego znaczeniem jest też skrót od "Help One Persone Everyday", czyli pomagaj codziennie jednej osobie.

Po roku para postanowiła odtworzyć zdjęcie, na którym widać nie tylko zupełnie innego Hope'a, ale też Anję, która nie jest smutna i przerażona, ale szczęśliwa. W 2016 roku wolontariuszka za swoje dokonania otrzymała wyróżnienie od magazynu "Ooom" oraz została nazwana "najbardziej inspirującym człowiekiem na świecie" pokonując m.in. Baraka Obamę czy Leonardo DiCaprio.

Dzisiaj chłopczyk wygląda tak! Wspaniała zmiana! 

Zobacz również:

Nowotwór nie odebrał jej woli walki. Wróciła silniejsza i nadal tańczy!

Chłopiec ze słynnego mema wykorzystał swoją sławę, żeby pomóc choremu tacie!

Jest niewiele większa od swoich zabawek. Wszystko przez rzadką chorobę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: historie z życia | dzieci

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje