Zdjęcia tego chirurga obiegły świat. Co za poświęcenie!

Praca lekarza jest nie tylko mocno stresująca, ale również ogromnie wyczerpująca. Osoby stojące z boku często o tym zapominają. Dzięki tej historii mogliśmy dobitnie się o tym przekonać.

Bohater fotografii, które podbiły chińską wersję Facebooka o nazwie Weibo, a następnie obiegły świat to niejaki Luo Heng - chirurg z miasta Dingyuan w prowincji Anhui. Zdjęcia wykonano po jego 28-godzinnym dyżurze w lokalnym szpitalu, gdy kompletnie zmęczony zasnął na podłodze w jednym z pomieszczeń.

Reklama

Zmiana była tak wyczerpująca, że Luo nie zdążył nawet zdjąć maseczki ochronnej, gdyż momentalnie zasnął. W trakcie 28-godzinnego dyżuru chiński lekarz przeprowadził w sumie pięć poważnych zabiegów.

Choć poświęcenie chirurga wszystkim zaimponowało, uświadamiając jak ciężka jest praca lekarza, zdjęcia sprowokowały też dyskusję, że lekarze nie powinni być wystawiani aż na takie próby, gdyż odbija się to nie tylko na ich zdrowiu, ale również może zaszkodzić pacjentom, ponieważ w obliczu zmęczenia łatwiej jest popełnić błąd.

Też tak uważacie? Czekamy na wasze komentarze!

Zobacz również:

Chciał poczuć się jak kobieta w trakcie porodu. Szybko tego pożałował!

Reanimował psa przez 20 minut! Jego gest poruszył ludzi z całego świata!

Urodził się bez rąk. Robi dzieciom zabawki przy pomocy nóg!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: historie z życia

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje