Zapytał ludzi o cyfry arabskie w szkole. Ich odpowiedzi zaskakują!

Pewien youtuber przeszedł się ostatnio ulicami Krakowa i postanowił dowiedzieć się od spacerujących po mieście osób, co sądzą o pomyśle Unii Europejskiej dotyczącym wprowadzenia do szkół nauczania cyfr arabskich. To co usłyszał, wprawia w osłupienie.

Autorem poniższego nagrania jest Krzysztof Wójtowicz z kanału Refleksja TV. Youtuber postanowił podpuścić swoich rozmówców i zadał im podchwytliwe pytanie na temat nauczania w szkole cyfr arabskich. Choć ciężko w to uwierzyć wielu z nich zupełnie zapomniało o tym, że cyfry arabskie to te, którymi posługujemy się na co dzień i twardo obstawało przy tym, że absolutnie nie należy do tego dopuścić. Musicie to zobaczyć!

Reklama

Nie wiemy jak wy, ale my jesteśmy porażeni faktem, jak wiele osób nie wiedziało tak podstawowej rzeczy i dało się nabrać. Co o tym myślicie?

Dla wszystkich niewtajemniczonych: cyfry arabskie, a właściwie cyfry indyjskie europeizowane to cyfry stosowane obecnie powszechnie na całym świecie do zapisywania liczb. Są to kolejno znaki: 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 oraz 9.

Zobacz również:

Polacy nie są życzliwi? To zdjęcie mówi co innego!

Internauci skomentowali zwolnienie Jacka Kurskiego z TVP

Szok! Niedźwiedzica z małymi włamała mu się do domu!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wideo | śmieszne

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje