Zaczynasz studia? Weź sobie do serca te 7 rzeczy!

5. Nie kłóć się z paniami w dziekanacie

Żelazna zasada obowiązująca na każdej uczelni. Panie w dziekanacie naprawdę mają władzę, chociaż może wydawać ci się, że tylko przerzucają papierki i popijają sobie kawę oraz herbatę, zagryzając je ciasteczkami. Jeżeli tak myślisz bardzo się mylisz i lepiej zmień podejście, bo kiedyś za to zapłacisz. Z paniami w dziekanacie naprawdę nie warto zadzierać!

6. Korzystaj ze studenckiego życia!

Reklama

Studia to czas jedyny w swoim rodzaju, który nigdy się już nie powtórzy. Staraj się go więc jak najlepiej wykorzystać. Nie bądź odludkiem i nie unikaj ludzi. Nie musisz kochać się ze wszystkimi, ale zawsze znajdzie się kilka osób, z którymi znajdziesz wspólny język i które mogą stać się twoimi przyjaciółmi na resztę życia.

Oczywiście bawcie się z umiarem, żeby pogodzić obowiązki z przyjemnościami. Nie chcesz chyba po pierwszym semestrze pakować się do domu, co?

Razem ze swoimi kolegami z roku załóżcie sobie też wspólną grupę na Facebooku, gdzie nie tylko będziecie mogli umawiać się na wspólne wyjścia, ale np. będziecie też dzielili się notatkami czy omawiali różne uczelniane sprawy. Dla wykładowców przygotujcie z kolei wspólnego maila.

7. Rozejrzyj się za dorywczą pracą, praktyką albo stażem

Uwierz, wyjdzie ci to na dobre. Każda rzecz, którą później będziesz mógł wpisać sobie w CV będzie na wagę złota, bo tym, czego najbardziej pożądają dziś pracodawcy jest doświadczenie. Oprócz tego, jeżeli ci się poszczęści, będziesz mógł też trochę zarobić, a jak wiadomo kasa zawsze się przecież przyda.

Zobacz również:

Poradnik dla studenta: co robić, żeby ze sobą mieszkać i nie zwariować

QUIZ - jakim typem studenta jesteś?

Typy osób, z którymi spotykasz się w szkole

Dowiedz się więcej na temat: studia | porady

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje