Zaczynasz studia? Weź sobie do serca te 7 rzeczy!

W tym roku zaczynasz swoją przygodę ze studiami? Wyprowadzasz się od rodziców i wszystko jest dla ciebie nowe? Nie wiesz czy sobie poradzisz? Mamy dla ciebie kilka rad, które zdecydowanie pomogą ci się odnaleźć i ułatwią życie z dala od domu. Sprawdź je koniecznie!

1. Rób rozsądne zakupy

Wyjeżdżając z domu na studia zaczynasz życie na swój własny rachunek. Wydawaj więc pieniądze tak, by wystarczało ci ich na jak najdłużej. W łapaniu promocji pomogą ci różne aplikacje, które się tym zajmują, tj. np. Okazjum - gazetki promocyjne, dzięki którym będziesz na bieżąco z atrakcyjnymi cenami.

Reklama

Kupując rozmaite produkty zwracaj też uwagę na ich termin przydatności, żebyś potem nie musiał czegoś wyrzucić. W oszczędzaniu pomoże ci też wspólne kupowanie środków czystości, tj. proszki czy rozmaite płyny razem ze swoimi współlokatorami.

2. Naucz się sprawnie poruszać po mieście

Sprawne poruszanie się po mieście to jedna z ważniejszych rzeczy, której musisz się nauczyć. Jako studentowi przysługują ci zniżki na bilety miesięczne i semestralne, z których naprawdę warto skorzystać zamiast kupować za każdym razem bilet w automacie. Koniecznie zainstaluj też sobie aplikację Jakdojade - transport miejski, która w wielu przypadkach może uratować ci skórę.

Co do biletów - naucz się je kupować w rozlokowanych po całym mieście automatach, żeby nie tracić czasu na stanie w kolejkach w punktach ich sprzedaży. Jeżeli lubisz jeździć na rowerze weź też pod uwagę opcję z poruszaniem się po mieście rowerami miejskimi, choć to raczej pomysł na ciepłe dni, a nie jesienną pluchę.

3. Jadaj zdrowo i tanio

Głównym elementem studenckiej diety wcale nie muszą być parówki i zupki w proszku. Wystarczy, że dowiesz się gdzie w twoim mieście znajdują się lokale z atrakcyjnymi cenami za zestawy obiadowe dla studentów albo takie, które dają rabaty na studencką legitymację.

Dobrym miejscem na zjedzenie smacznego domowego obiadu są też bary mleczne. Brzydzisz się ich, bo jadają tam tylko starzy ludzie i bezdomni? Nic bardziej mylnego! W większości z nich jest czysto, odwiedza je całkiem sporo studentów, a co najważniejsze nie przepłacisz tam za posiłek i naprawdę się najesz!

4. Znajdź sposób na swoich wykładowców

Pierwsze zajęcie na uczelni zalicz obowiązkowo. Wszystko po to, żeby poznać swoich wykładowców i sprawdzić z kim masz do czynienia. Pozwoli ci to ocenić, gdzie warto się pojawiać, a gdzie niekoniecznie. Na niektórych zajęciach warto siadać w pierwszych ławkach - wykładowca lepiej cię wtedy zapamięta i prędzej zdasz jego przedmiot.

Ciąg dalszy na następnej stronie...

Dowiedz się więcej na temat: studia | porady

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje