Zachował się jak prawdziwy Święty Mikołaj. Spełnił marzenie umierającego chłopca

Eric Schmitt-Matzen od 9 lat dorabia przed świętami jako Święty Mikołaj. W tym roku, spełniając marzenie pewnego umierającego chłopca, mężczyzna w oczach wielu osób stał się nim naprawdę.

Tegoroczny okres przedświąteczny 60-letni Eric Schmitt-Matzen z Knoxville w stanie Tennesse zapamięta na pewno do końca życia.

Reklama

Jakiś czas temu Eric, na co dzień mechanik, odebrał telefon z lokalnego szpitala. Od pielęgniarki dowiedział się, że w placówce znajduje się umierający chłopiec, który przed śmiercią bardzo chciałby zobaczyć jeszcze Mikołaja.

Mężczyzna zgodził się odwiedzić go bez wahania mówiąc, że założy tylko kostium i zaraz zjawi się w szpitalu. Nie było jednak na to czasu.

Kiedy 60-latek pojawił się na miejscu, 5-latek był już w naprawdę złym stanie. Eric usiadł przy nim i próbował dodać mu otuchy.

"Święta nie mogą Cię ominąć. Nie ma takiej możliwości. Jesteś moim najlepszym elfem" - powiedział malcowi Eric. "Lekarze mówią, że umrę. Nie wiem, kiedy to się stanie" - odparł mu na to chłopiec.

"Kiedy już tam dotrzesz powiedz im, że jesteś najważniejszym elfem Świętego Mikołaja. Jestem pewny, że wtedy Cię wpuszczą" - powiedział malcowi 60-latek chcąc go uspokoić. "Mikołaju, pomożesz mi?" - zapytał go wtedy chłopiec. Gdy mężczyzna przytulił 5-latka, ten zmarł w jego ramionach.

Choć wszystko skończyło się tragicznie i Eric z pewnością nie pragnął rozgłosu, przez dwa tygodnie nie mogąc się pozbierać po tym co go spotkało, jego osoba zaimponowała internautom z całego świata, którzy za pośrednictwem różnych mediów piszących o całej sprawie dziękowali mu, że spełnił ostatnie życzenie chorego chłopca. W ich oczach, i w naszych również, Eric naprawdę stał się Świętym Mikołajem.

Zobacz również:

Pies żegna umierającego właściciela. Poruszający widok! - wideo

Tańczący policjant zachęca do udziału w zbiórce na szczytny cel! - wideo

Prawie go zagłodzono. Przeżył i zmienił się nie do poznania

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: dzieci | wideo | historie z życia

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje