Z dziećmi się nie da? Ta polska rodzina przemierza razem cały świat!

Jest ich czwórka: mama Ola „Fasola”, tata Zbych, trzyletni Kajtek i malutka Ruta. Ta niesamowita rodzina przemierza razem na rowerach cały świat. „Kajtostany” to ekipa z pasją i wielką odwagą!

Swoje podróże rodzina opisuje na blogu. Wcześniej po świecie rodzice przemieszczali się głównie autostopem, ale kiedy w rodzinie pojawił się mały Kajtek, przerzucili się na rowery.

Reklama

„Pojechaliśmy z nim na pierwszy wyjazd nad polskie morze i wtedy złapałam bakcyla. Teraz już nie wiadomo, kto kogo wyciąga na rower - ja Zbycha, czy Zbychu mnie” – mówi w rozmowie z Ciekawe mama Ola.

Rodzina ma za sobą jedną z największych i najodważniejszych podroży. W 2015 roku cała czwórka wybrała się na rowerach do Maroka! W Afryce spędzili aż trzy miesiące, a kolejne cztery poświęcili na powrót przez Europę do Polski.

„Szukaliśmy miejsca, w którym będzie w miarę ciepło zimą, ale do którego da się dolecieć tanio i wrócić stamtąd do Polski na rowerach. Maroko okazało się najlepszą opcją” – opowiada mama Ola. 

Rodzinę za tę niezwykłą podróż docenił National Geographic. Kajtostany zostały nominowane do „Podróży roku 2015”TUTAJ możesz oddać na nich swój głos.

W trakcie wyprawy do Maroka najmłodsza Ruta miała zaledwie pół roku. Co jest najtrudniejsze w zorganizowaniu takiej wyprawy z dziećmi? „Spakowanie się. Logistyczne kwestie - co wziąć, z czego zrezygnować. Później dochodzą fizyczne trudności, podjazdy z obciążeniem, ale z czasem człowiek się do tego przyzwyczaja i jest już super” – przyznają rodzice z Kajtostanów.

Chociaż Kajtostany podróżują w tak odległe tereny, twierdzą, że jeszcze nie przytrafiła im się żadna ekstremalna sytuacja. "Nie mieliśmy wypadku, jakichś specjalnych chorób. Zwyczajne trudy życia codziennego, czyli np. ząbkowanie czy złe humorki".

Na kolejnej stronie przeczytasz o największych zaletach rodzinnego podróżowania i wielkim marzeniu Kajtostanów...

Dowiedz się więcej na temat: Podróże | rodzina | dzieci

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje