Wzruszająca przyjaźń między chorą dziewczynką i siłaczem

Mający za sobą służbę w marines David Douglas, poznał 12-letnią Lindsay Ratcliffe w 2013 roku. Chora dziewczynka, która starzeje się kilkakrotnie szybciej niż zdrowi ludzie, dosłownie skradła mu serce, od razu stając się jego najlepszą przyjaciółką.

Lindsay zmaga się z progerią. Choroba ta to genetycznie uwarunkowany zespół charakteryzujący się przyspieszonym procesem starzenia. Cierpiące na nią osoby starzeją się około 8-10 razy szybciej niż zdrowi ludzie, żyjąc średnio 13 lat.

Reklama

David spotkał Lindsay na specjalnej zbiórce funduszy dla dzieci z rzadkimi chorobami. Dziewczynka, która całe swoje życie dzielnie stawia czoła chorobie, zupełnie zmieniła jego wyobrażenie na temat siły, którą może mieć w sobie człowiek.

Uprawiający trójbój siłowy Douglas, który mierzy 182 centymetry wzrostu, waży 150 kilogramów i wyciska w martwym ciągu 350 kilogramów, a przez znajomych nazywany jest "Bestią" dotąd utożsamiał ją wyłącznie z fizycznością. Dzięki Lindsay zrozumiał, że prawdziwą siłą człowieka jest siła jego charakteru.

"Nie mamy nawet pojęcia jak ona mocno walczy. Lindsay od razu stała się dla mnie jak mała siostrzyczka. Brakuje mi słów, żeby opisać co do niej czuje. Jej osoba pomogła mi wyjść na życiową prostą. To bezcenny dar" - mówi David.

Jeżeli chcielibyście pomóc Lindsay oraz innym osobom zmagającym się z progerią, pieniądze na ich leczenie oraz szukanie leku na tę chorobę przekazywać można tutaj.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: przyjaźń | miłość

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje