Wzięli ślub po trzech dniach znajomości!

Jie i Wen pobrali się zaledwie trzy dni po tym, jak się poznali. Żeby było jeszcze ciekawiej on ma 18 lat, a ona 13! Para szybko też postarała się o pierwsze dziecko. W Chinach do ślubów z nieletnimi dochodzi coraz częściej.

13-letnia Jie była w odwiedzinach u rodziny Wena, kiedy ten zaczął nalegać, żeby została jego żoną. Nieświadoma jakiejkolwiek antykoncepcji dziewczyna szybko zaszła w ciążę i rzuciła szkołę. Na wiejskich terenach Chin takie sytuacje to coraz częściej norma.

Reklama

Jie i Wen żyją obecnie u rodziców chłopaka, którzy pracują ponad 1600 kilometrów od miejsca zamieszkania. Nie ma ich więc praktycznie w domu. Młoda para jest oczywiście na ich utrzymaniu. 

Małżeństwa z nieletnimi stają się w Chinach coraz powszechniejsze i ma to związek z polityką „jednego dziecka”. Zgodnie z jej założeniami każda para może mieć tylko jedno dziecko. W kraju jest przez to niedobór kobiet, ponieważ pary w Chinach wolą mieć chłopców niż dziewczynki. 

Śluby z nieletnimi są zakazane. Według przepisów kobieta powinna mieć 20, a mężczyzna 22 lata. Jest to jednak ignorowane. Wydaje się tylko przyjęcie, a para legalizuje związek dopiero w odpowiednim wieku.

Z powodu niedoboru kobiet mężczyznom trudno jest znaleźć żonę. Biorą więc szybko ślub z nieletnimi, żeby później nie musieć się o nie starać…

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: śluby z nieletnimi | Chiny

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje