Więzień po raz pierwszy zobaczył dziecko. Nie krył wzruszenia

Na sali sądowej wszyscy byli bliscy płaczu, kiedy zobaczyli tę scenę. Sędzia Amber Wolf pozwoliła więźniowi po raz pierwszy zobaczyć nowo narodzone dziecko i wziąć je na ręce. Mężczyzna nie mógł powstrzymać łez.

Sędzia Wolf postanowiła nie zwracać uwagi na procedury i pozwoliła więźniowi poznać swoje jednomiesięczne dziecko.

Reklama

James Roeder i jego żona Ashley Roeder są skazani za udział w tym samym włamaniu. Nie mogą mieć ze sobą kontaktu. Kiedy zostali rozdzieleni Ashley urodziła dziecko. Kobieta była na sali, ponieważ po przesłuchaniu męża, ona też miała stanąć przed sądem. 

"Kiedy on wchodził na salę sądową widziałam, jak próbowała podnieść dziecko, żeby mu je pokazać. Pomyślałam, że pewnie nawet go nie widział. Zdałam sobie sprawę, że pewnie jeszcze długo go nie zobaczy" - mówiła sędzina w rozmowie z dziennikarzami.

Sędzia Wolf określiła tę decyzję jako "prawdopodobnie najlepszą rzecz, jaką kiedykolwiek zrobiłam". Przyznała także, że jej również ciężko było powstrzymać łzy.

"Nie wiem, co widać na nagraniu, ale z jego oczu popłynęło wiele łez. Pani Roeder też była zalana łzami. Mnie również ciężko było się powstrzymać" - przyznała.

Sędzia Wolf kolejny raz zasłynęła w internecie. To już nie pierwszy raz, kiedy zamiast trzymać się przepisów, górę bierze jej ludzka wyrozumiałość. Kilka tygodni temu Wolf wściekła się, kiedy dowiedziała się, że jedna z więźniarek przez trzy dni nie otrzymała bielizny na zmianę i potrzebnych środków do higieny osobistej. 

Czytaj również:

10 prawnych absurdów z całego świata

Najprzystojniejszy przestępca wyszedł na wolność!

10 najgroźniejszych gangów i organizacji przestępczych świata

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kara więzienia | pierwsze dziecko

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje