Wieża Eiffla w biało-czerwonych barwach!

Wczoraj wieczorem słynna paryska wieża Eiffla przez chwilę była biało-czerwona! Okazuje się jednak, że za wszystkim stoją kibice z Turcji i to im należą się za to podziękowania.

Zdjęcie biało-czerwonej wieży Eiffla obiegło wczoraj chyba cały polski internet. Kibicie łączyli je ze zwycięstwem ekipy Adama Nawałki nad Irlandią Północną, ale popularna budowla tak naprawdę zapaliła się w kolorach flagi Turcji. Nie zmienia to jednak faktu, że przez jakiś czas faktycznie była też biało-czerwona, co tylko polepszyło wszystkim i tak już dobre humory po pierwszym zwycięskim meczu naszych na Euro.

Reklama

Jak doszło do tego, że wieża Eiffla rozbłysła w tureckich barwach? Za całą akcją stoi jeden ze sponsorów francuskiego turnieju - firma Orange - która w czasie jego trwania zaprosiła kibiców z całego kontynentu do wspólnej internetowej zabawy.

Podczas Euro 2016 francuski operator mierzy wsparcie online okazywane przez fanów poszczególnych drużyn grających danego dnia swój mecz i każdego wieczora podświetla wieżę Eiffla w barwach narodowych tego kraju, którego kibice danego dnia byli najaktywniejsi. Wczoraj głosowanie wygrali Turcy, którzy z 55,9 procent reakcji zostawili w tyle Niemców (12,5 procent) oraz Chorwatów (11,2 procent).

Kolejna szansa na to, by wieża Eiffla bez żadnych wątpliwości naprawdę zapłonęła na biało-czerwono już w czwartek, przy okazji meczu z Niemcami. Wszystko co należy zrobić to dodać wpis na Twitterze, Facebooku lub Instagramie razem z hashtagiem #POL.

Podajcie tę informacje dalej, a w czwartek dodawajcie wpisy w mediach społecznościowych z hastagiem #POL - sprawmy, by wieża Eiffla przez chwilę była nasza!

W temacie Euro mamy dla was jeszcze dwa inne interesujące materiały - koniecznie sprawdźcie tekst o muzycznej stronie mistrzostw oraz o tym, jak powinien wyglądać starter pack polskiego kibica na francuski turniej.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Euro 2016 | sport

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje