Wakacje bez komórek, na łonie natury - te zdjęcia przeniosą cię w czasie

Znakiem dzisiejszych czasów jest to, że dzieci już od najmłodszych lat mają styczność z telefonami, komputerami i wszystkimi innymi elektronicznymi gadżetami, z którymi – gdy raz już trafią one w ich ręce – zazwyczaj ciężko im się później rozstać. Wcale nie musi tak jednak być. Udowadniają to zdjęcia autorstwa Izabeli Urbaniak.

Pani Izabela od czterech lat fotografuje swoje dzieci i ich kuzynów oraz kolegów w czasie wakacji w położonej w województwie kujawsko-pomorskim wsi Ługowiska. Za każdym razem czas upływa im tam na beztroskiej zabawie na świeżym powietrzu, wśród łąk, sadów i pól oraz w towarzystwie zwierząt.

Reklama

Na zdjęciach powstałych w ramach cyklu "Summertime" nie widać komórek i innych elektronicznych gadżetów. Dzieciaki świetnie radzą sobie bez nich, zdane wyłącznie na swoją pomysłowość.

Fotografie sprawiają przez to wrażenie, jakby zostały wykonane kilkanaście lat temu i przywołują w pamięci obraz wakacji, które większość z nas sama spędzała kiedyś u swoich dziadków czy też członków rodziny mieszkających na wsi.


"Seria "Summertime" powstała dzięki emocjom, które towarzyszyły mi, gdy patrzyłam jak dzieciaki potrafią bawić się ze sobą, spędzać czas bez elektroniki, we własnym towarzystwie i z pomysłami na zabawę. Oglądając takie scenki widziałam siebie jako dziewczynkę podczas wakacji na wsi u mojej babci" - mówi w rozmowie z redakcją Interia Ciekawe pani Izabela.

Ciąg dalszy na następnej stronie...

Dowiedz się więcej na temat: fotografia | sztuka

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje