W Warszawie powstanie najwyższy wieżowiec w Europie!

W 2020 roku, w centrum Warszawy, tuż obok Dworca Centralnego i Złotych Tarasów stanie najwyższy wieżowiec w całej Europie. Varso Tower będzie miał aż 310 metrów wysokości!

Po wielu tygodniach oczekiwania, firma HB Reavis zaprezentowała wreszcie wizualizacje i szczegóły warszawskiej inwestycji Varso Tower. W listopadzie ub.r. słowacka spółka otrzymała pozwolenie na budowę wieżowca.

Reklama

Varso Tower ma być wyjątkowym miejscem nie tylko dla biznesu, ale również dla mieszkańców i turystów. Z jego dachu na wysokości 230 metrów warszawiacy i turyści będą mogli podziwiać wyjątkową panoramę stolicy - będzie to jeden z najwyżej położonych w Europie tarasów widokowych.

Varso powstaje na terenie rozciągającym się wzdłuż zachodniego odcinka ul. Chmielnej, od narożnika z Al. Jana Pawła II w kierunku ul. Żelaznej. Główny budynek będzie miał 53 piętra, a w jego pobliżu powstaną jeszcze dwa niższe biurowce o wysokości 80 i 90 metrów. Łączna powierzchnia inwestycji wyniesie 140 tysięcy metrów kwadratowych i realizowana będzie w trzech etapach.

Naprzeciwko Dworca Centralnego w centrum Warszawy prowadzone są już pierwsze prace, które mają na celu przygotować teren pod właściwą budowę.
Firma kupiła ten grunt w 2011 r. od Polskich Kolei Państwowych i zapłaciła za niego 171 milionów zł.

Projekt architektoniczny powstał w pracowniach Foster & Partners oraz HRA Architekci. Inwestorem jest firma HB Reavis, dla której warszawski projekt jest obecnie inwestycją flagową w całym swoim portfolio. Budowa 310-metrowego wieżowca rozpocznie się za niecałe pół roku.

Zobacz również:

Dom z kartonu, który przetrwa 50 lat? To nie żart!

Jej selfie są po prostu niesamowite!

Nie uwierzysz z czego zbudowała swój wymarzony dom!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Polska

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje