W tym tygodniu zmieniamy czas na letni! Kiedy przestawiamy zegarki?

Zmiana czasu na letni oznacza, że czekać nas będzie godzina mniej snu. Sprawdźcie kiedy trzeba będzie przestawić zegarki, żeby tego nie przegapić!

W powszechnej opinii za pomysłodawcę zmiany czasu uważa się Benjamina Franklina, który miał kiedyś stwierdzić, że dla większej efektywności ludzie powinni wcześniej kłaść się spać i wcześniej wstawać. Jako pierwsi wskazówki zegarów zaczęli przestawiać Niemcy, a później w ich ślady poszli Brytyjczycy oraz Amerykanie.

Reklama

W Polsce zmiana czasu na zimowy i letni obowiązuje od roku 1977. Wszystko jest także uregulowane specjalnym rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z  dnia 5 stycznia 2012 roku w sprawie wprowadzenia i odwołania czasu letniego środkowoeuropejskiego w latach 2012-2016.

W tym roku w związku ze zmianą czasu na letni zegarki o godzinę do przodu przestawiamy w nocy z soboty 25 marca na niedzielę 26 marca, z godziny 2:00 na 3:00. Oznacza to więc tyle, że będziemy spać o godzinę krócej, ale z racji tego że to weekend zmianę większość z nas będzie miała okazję sobie pewnie powetować.

Pamiętajcie i podajcie dalej - zmiana czasu już w ten weekend!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciekawostki

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje