W tym miejscu wino leje się z kranu całą dobę i można je pić za darmo!

Jeżeli będziecie we Włoszech koniecznie odwiedźcie miejscowość Ortona. To właśnie tam znajduje się niezwykła budowla, z której zamiast wody leje się czerwone wino i to 24 godziny na dobę. To nie żart!

Ortona to miejscowość i gmina położona w centralnej części Włoch, w regionie Abruzja, zamieszkiwana przez trochę ponad 20 tysięcy osób. Jakiś czas temu zrobiło się o niej głośno przy okazji pewnej wyjątkowej budowli, w której spragnieni turyści przez 24 godziny na dobę mogą raczyć się darmowym czerwonym winem.

Reklama

W miejscowości Ortona znajduje się Bazylika św. Tomasza Apostoła i to właśnie z myślą o odwiedzających ją pielgrzymach przedstawiciele lokalnej winnicy Dora Sarchese stworzyli wyjątkowy obiekt, w którym z kranu zamiast wody leje się wino.

Wino leje się z kranu 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i można się go napić absolutnie za darmo. Pomysłodawcy powstania winnej budowli zastrzegają jednak, że obiekt powstał zwłaszcza z myślą o pielgrzymach i nie będą w nim mile widziani ludzie mający problemy z alkoholem.

Co o tym sądzicie? Chcielibyście żeby podobne miejsce otworzono w Polsce? Czekamy na wasze komentarze!

Nie chcesz, aby zaskoczył cię dzisiaj deszcz? Pobierz darmową aplikację Weź parasol

Zobacz również:

Alkohol, który nie powoduje kaca? To nie żart!

Paliła nałogowo przez 75 lat. Potem przerzuciła się na alkohol. Niedawno skończyła 102 lata!

Śmieszne toasty, który pojawiają się na każdej imprezie!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wino | alkohol | podróże

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje