W tych miejscach jest więcej zwierząt niż ludzi!

Na świecie istnieją miejsca totalnie zdominowane przez różne gatunki zwierząt. Mowa tutaj na przykład o owcach, kurczakach czy pingwinach, których jest czasami więcej niż ludzi!

Tabuny owiec – Nowa Zelandia

Reklama

Mówi się, że Nowa Zelandia to raj dla marzycieli i owiec. Jest ich tutaj więcej niż ludzi! Nowa Zelandia ma około 4,4 miliona mieszkańców. Owiec według różnych szacunków jest tam z kolei aż 34 miliony! Na jednego mieszkańca przypada zatem około osiem owiec.

Królestwo lisów – Japonia

To niezwykłe miejsce nazywa się Zao Kitsune Mura i jest kompletnie zdominowane przez lisy. W miejscowości znajduje się mały ogród zoologiczny, po którego terytorium wolno biegają setki tych zwierząt.

Wyspa kurczaków – Hawaje

Wyspa Kaua'i to prawdziwy raj dla kurczaków. Spotkać można je dosłownie wszędzie. Spacerują ze swoimi kurczątkami, znoszą jajka, a koguty bardzo często toczą ze sobą walki.

Małpy – Tajlandia

Jeśli wybierzesz się do Tajlandii, na sto procent spotkasz jakąś dziko żyjącą małpę. Najczęściej zapuszczają się one na… plażę. Oprócz dżungli można je spotkać także w miejscach często uczęszczanych przez turystów. 

Dowiedz się więcej na temat: zwierzęta | ciekawostki

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje