W Sejmie niedługo zabraknie papieru? Żaden nie spełnił specjalnych wymagań

Zamieszanie wokół dziennikarzy i zmiany zasad ich pracy w Sejmie, przepychanki z opozycją. Ostatnie dni nie są łatwe dla rządu Prawa i Sprawiedliwości. Jakby tego było mało w budynku przy Wiejskiej może jeszcze zabraknąć papieru toaletowego. Wszystko dlatego, że unieważniono przetarg na jego dostarczenie, gdyż żaden z producentów nie spełnił specjalnych wymagań. To nie żart.

90 tysięcy rolek 3-warstwowego papieru toaletowego, prawie 8 milionów listków 1-warstwowych papierowych ręczników, 400 tysięcy listków 2-warstwowych i 1,3 tysiąca rolek 1-warstwowego ręcznika papierowego w rolkach z adaptorem - takiej liczby papierowych gadżetów dotyczył zorganizowany przez Kancelarię Sejmu przetarg, w którym udział wzięły dwie firmy specjalizujące się w ich produkcji. Żadna z nich jednak nie wygrała i przetarg unieważniono.

Dlaczego do tego doszło? Członkowie specjalnej komisji przetargowej sporządzili długą listę wymagań i żaden z producentów jej nie sprostał. Co się na niej znalazło? M.in. takie punkty jak odcień bieli, brak nieprzyjemnego zapachu po zamoczeniu, stopień pylenia, wytrzymałość, estetyka wykonania oraz miękkość i delikatność.

Reklama

Choć brzmi to absurdalnie, cała sprawa to wcale nie żart. Czyżby więc w Sejmie miało niedługo zabraknąć papieru toaletowego? Może każdy z posłów będzie przynosił swój z domu?

Najlepiej sytuację podsumował ASZdziennik, który napisał, że posłowie na pewno sobie poradzą, bo mają przecież konstytucję.

Życzliwi internauci dodali z kolei od siebie, że nasi dzielni parlamentarzyści zawsze mogą też zdecydować się na papier ścierny albo gazety. Afera toaletowa? Tego jeszcze nie było.

Zobacz również:

Mann i Materna przewidzieli przyszłość? Ten skecz właśnie się sprawdził

Myśleli, że to złodziej. Okazał się...łowcą Pokemonów

Radio Niepokalanów i zakazane prezenty. Ta lista rozbawiła internautów

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Polska

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje