W Polsce nie ma już Piekła i Syberii. Postanowiono je zlikwidować!

Polskie Piekło i Syberia przestały istnieć! Nie wiesz o co nam chodzi? Zaciekawiliśmy cię? Poniżej wyjaśniamy w czym rzecz!

Zniknięcie Piekła i Syberii związane jest ze zmianami na mapie administracyjnej Polski, które weszły w życie wraz z 1 stycznia 2017 roku. Na mocy specjalnego rozporządzenia, na wniosek rad gmin, postanowiono o zlikwidowaniu kilkudziesięciu wyludnionych miejscowości, w tym właśnie wspomnianego Piekła w województwie świętokrzyskim oraz Syberii w województwie łódzkim, a także takich śmiesznie brzmiących wsi jak Wygwizdów czy Szumsko Poduchowne.

Reklama

Jednocześnie decyzją władz, na mapie naszego kraju pojawiły się cztery nowe miasta, którym postanowiono przyznać taki statut. Mowa o Opatówku w powiecie kaliskim, w województwie Wielkopolskim, Mielnie w powiecie koszalińskim, w województwie zachodniopomorskim, Rejowcu w powiecie chełmskim, w województwie lubelskim oraz o...Morawicy, położonej w powiecie kieleckim, w województwie świętokrzyskim.

Jesteście zawiedzeni, że Polska nie ma już swojego Piekła ani Syberii? Unieście głowy do góry, ponieważ na mapie naszego kraju, z tego co nam wiadomo, wciąż pozostało jeszcze Piekło w województwie pomorskim oraz Syberia w województwie mazowieckim, a także wiele innych śmiesznych miejscowości, tj. m.in. Zimna Wódka, Zgon, Cyców, Ostatni Grosz, Grzeczna Panna czy Złe Mięso.

Zobacz również:

Zwiastun "Ucha Prezesa" podbija sieć. Tak, chodzi o TEGO prezesa!

Przywitałeś nowy rok z bólem głowy? Kierowca tego złotego Lamborghini miał gorzej

Tym żył internet w 2016 roku. Zobacz najlepsze virale!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: śmieszne | Polska

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje