W oryginalny sposób pokazują, ile kalorii mają różne produkty!

Kupując daną rzecz pewnie nie czytacie tego co jest napisane drobnym druczkiem na opakowaniu na temat jej kaloryczności. Jeżeli tak właśnie robicie, to to rozwiązanie, zaproponowane przez pewnego użytkownika Instagrama, jest właśnie dla was!

Za całą inicjatywą, która za sprawą przeróbek etykiet i opakowań różnych znanych produktów pokazuje ile mają one w sobie kalorii stoją autorzy konta Calorie Brands. To właśnie oni przeprojektowali znane wszystkim wizerunki popularnych marek, w miejscu ich nazwy wstawiając liczby oznaczające liczbę znajdujących się w nich kalorii.

Reklama

Te liczby naprawdę robią wrażenie! Zwłaszcza, że dzienna dawka kalorii wynosi średnio - odpowiednio dla kobiety i mężczyzny - 1940 oraz 2550 kalorii.

Wnioski, które nasuwają się nam po prześledzeniu tego zestawienia wydają się być oczywiste - najzdrowsze ze wszystkich wymienionych produktów jest piwo! Ta wiadomość cieszy zwłaszcza przed zbliżającym się Euro! O tym, że piwo to nasz sprzymierzeniec wiemy już jednak od jakiegoś czasu, ponieważ już o tym pisaliśmy. Tekst na temat jego pozytywnego wpływu na zdrowie człowieka znajdziecie tutaj.

Na Instagramie Calorie Brands znajdziecie z kolei więcej interesujących grafik, z których dowiecie się, ile kalorii mają inne popularne produkty.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: jedzenie | zdrowie | ciekawostki

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje