W Brazylii billboardy reklamowe zabijają komary!

W Rio de Janeiro stanęły wyjątkowe billboardy reklamowe. Na czym polega ich wyjątkowość? Instalacje imitują zapach ludzkiego potu i zabijają komary!

Billboardy nie powstały dla zabawy, czy tylko wygody ludzi. To jeden z elementów walki z szalejącym wirusem Zika. Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła, że jest on zagrożeniem na skalę światową. Agencje reklamowe Posterscope oraz NBS postanowiły zacząć działać i stworzyły specjalne billboardy zabijające komary, które przenoszą śmiertelnego wirusa. 

Reklama

Jak to działa? Billboard wydziela dwutlenek węgla oraz kwas mlekowy, co daje zapach ludzkiego potu i oddechu. Kiedy komary podlatują do tablicy, zostają przez nią wchłaniane do środka. Agencje udostępniły swój pomysł i mechanizm za darmo, więc każdy może z niego skorzystać. Koszt jednego takiego billboardu to około 200 dolarów. 

Projekt ma wielu zwolenników, ale też przeciwników. Chris Jackson, lekarz i ekspert ds. kontroli szkodników na uniwersytecie w Southampton twierdzi, że akcja może przynieść odwrotny skutek i jeszcze bardziej przyciągać komary do miejsc, gdzie jest dużo ludzi. Według niego lepiej byłoby ustawić je w miejscach o mniejszym zagęszczeniu ludności.

Szacuje się, że od kwietnia 2015 roku wirusem Zika zaraziło się w Brazylii 1,5 miliona ludzi. Jeżeli jesteście ciekawi na jakiej zasadzie działają billboardy, obejrzyjcie poniższe wideo:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: komary | billboardy

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje