Uratowała bezdomnego psa. Tworzą razem uroczą parę!

„Moje serce pękło, kiedy go zobaczyłam” – opowiada pani Agnieszka Komala. Rutek był na jednym z filmików Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Kaliszu. Kobieta od razu wiedziała, że nie może go tam zostawić.

Rutek ma 2 lata. To mieszaniec w typie Chihuahua. Jest bardzo malutki i waży zaledwie trzy kilogramy. 

Reklama

„Widząc filmik na stronie schroniska moje serce pękło. Taka bezbronna kruszynka nie nadaje się na warunki schroniskowe. Patrząc na sytuację jaka go otacza, nie zastanawiałam się ani minuty dłużej. Uznałam, że znajdę w nim przyjaciela i odwrotnie. Wierzyłam, że odnajdzie się u mnie w domu, a ja stworzę mu najlepsze warunki jakie tylko mogę, ponieważ na nie zasługuje” – mówi w rozmowie z Ciekawe pani Agnieszka. 

Rutek od razu pokochał nową właścicielkę. Teraz nie opuszcza jej praktycznie na krok. 

Pani Agnieszka mieszka w Rozgartach niedaleko Torunia. Jak sama twierdzi „z miłością do zwierząt trzeba się urodzić”. W domu ma aż osiem psów. Większość z nich jest przygarnięta z ulicy albo schronisk. Niektóre są chore albo po ciężkich wypadkach.

Suczka Sisi była skazana na eutanazję w warunkach schroniskowych. Dzięki pani Agnieszce teraz jest pod stałą opieką weterynarza. Kropka widzi tylko na jedno oko, a Murzyn jest po ciężkim wypadku komunikacyjnym (kilka dni spędził pozostawiony na poboczu drogi). W domu jest też jamnik Foczka, która była długotrwale leczona na boreliozę, dlatego została oddana do schroniska. 

„Jeśli nie kochasz zwierząt, przejdź obok nich obojętnie, ale nie krzywdź” – apeluje pani Agnieszka. My zdecydowanie przyłączamy się do jej apelu. 

Znacie więcej takich historii? Nam przypominają się dwie: o mężczyźnie, który po śmierci swojego psa postanowił zająć się kilkoma niechcianymi czworonogami ze schroniska oraz o pewnym Szwajcarze mieszkającym w Tajlandii, który także otoczył swoją opieką bezpańskie psiaki. Przeczytacie o nich tutaj oraz tutaj.

Więcej interesujących materiałów o zwierzętach znajdziecie też na stronie fisie.pl:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PSY (Park Jae-Sang) | bezdomne psy

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje