UNICEF w obronie nieletnich dziewczynek zmuszanych do ślubu - wideo

Organizacja UNICEF stworzyła mocno działający na wyobraźnię filmik, przedstawiający ślub małej dziewczynki z dorosłym mężczyzną. Jest biała suknia, rodzina, kwiaty i wielki smutek.

Ślub Johna i Lilly wygląda jak każdy inny. Można wręcz powiedzieć, że niejedna kobieta chciałaby wypowiedzieć magiczne słowa przysięgi w takiej scenerii. Czar jednak znika, kiedy okazuje się, że Lilly ma zaledwie 11 lat. 

Reklama

Niestety przypadków takich jak ten jest znacznie więcej. Szacuje się, że na świecie każdego roku zmuszanych jest do małżeństwa około 15 milionów dziewczynek przed 18. rokiem życia. Kaprys, dziwne tradycje i niezrozumiałe zwyczaje sprawiają, że dzieci są w ten sposób brutalnie pozbawiane beztroskich lat dzieciństwa. 

„Smutna prawda jest taka, że dziewczyna, która bierze ślub jako dziecko zazwyczaj przestaje chodzić do szkoły, często jest bita lub zarażana wirusem HIV. Gdy zachodzi w ciążę, ze względu na bardzo młody wiek, w trakcie porodu często dochodzi do różnych komplikacji” – mówią organizatorzy akcji. 

Na filmie 11-letnia Lilly bierze ślub z 35-letnim Johnem. Jej rodzina może tylko bezradnie przypatrywać się temu smutnemu dla dziewczynki wydarzeniu. Wideo to wyłącznie element kampanii UNICEF-u, ale dobitnie pokazuje, z czym muszą zmagać się małe dziewczynki, które naprawdę znalazły się w podobnej sytuacji. To szokujące, że w XXI wieku wciąż dochodzi do takich patologii.

Wierzymy i mamy nadzieję, że akcje takie jak ta pomogą w końcu zmienić ten stan rzeczy. Chcesz się do tego przyczynić choć w niewielkim stopniu? Udostępnij ten materiał, by sprawa nabrała większego rozgłosu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: śluby z dziećmi | śluby z nieletnimi

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje