Typy osób, z którymi spotykasz się w szkole

Modelka, lansiarz i kujon - takie typy osób znajdują się chyba w każdej szkole. Sprawdźcie, czy u was jest albo było podobnie i kogo jeszcze można w niej spotkać. Materiał oczywiście z przymrużeniem oka, a wszelkie podobieństwo do prawdziwych postaci i wydarzeń jest całkowicie przypadkowe.

Początkująca modelka

Jej życie wypełniają Instagram, Tinder i Facebook. Piszę o wszystkim, zdając relację z każdej minuty swojego życia. Fotki jedzenia, fotki chłopaka, fotki pieska i tak w kółko. Wbrew pozorom jest naprawdę zapracowana. Te wszystkie posty same się przecież nie napiszą, a zdjęcia same się nie zrobią, nie wspominając już o makijażu.

Reklama

W szkole pojawią się głównie po to, by olśniewać swoim blaskiem i od czasu do czasu zrobić sobie sweet fotkę w łazience. Nauka niezbyt ją interesuje. Drzwi do kariery otworzy jej przecież co innego.

Gangster - książę osiedla

Z nim lepiej nie zadzierać. Życia uczyła go ulica. Ma naprawdę silne plecy - zadaje się w końcu z największymi łotrzykami na dzielni, którzy wiedzą co to znaczy JP na 100%, piją hektolitry piwa, za uszami noszą fajki i widzieli już nie jedną zadymę. Królem osiedla jeszcze nie jest, ale to przecież tylko kwestia czasu.

Jak go rozpoznać? Preferuje luźne dresy, czapeczki z daszkiem, muzyki lubi słuchać prosto z telefonu, a nie z jakichś tam słuchawek, jego hobby to plucie, a nieodłączny atrybut stanowi kołczan prawilności.

Sportowiec-fitnesiak

Zapalony fan siłki, który najchętniej by z niej nie wychodził. Sport to całe jego życie. Ćpa go nałogowo. Alkohol i papierosy, których także nie unika sprawiają jednak, że często tego nie widać. W swoim mniemaniu jest jednak najsilniejszy w szkole i żadna mu się nie oprze. Swoją moc lubi okazywać męcząc młodszych uczniów. Czasem fitnesiak i książę osiedla to jedna i ta sama osoba, a jego dziewczyną jest wspomniana powyżej początkująca modelka. Zabójcza kombinacja.

Lansiarz

Telefony zmienia jak rękawiczki. Nosi markowe ciuchy, pali tylko e-papierosy i nie zadaje się z byle kim. Jest królem życia, uwielbia imprezki i ma się za szkolnego amanta, który może przebierać w dziewczynach. Jego życiowa dewiza? Oczywiście "za hajs starych baluj". Zderzenie z rzeczywistością, gdy opuści już mury gimnazjum bądź liceum bywa dla niego czasem bardzo bolesne. No chyba, że kochani rodzice pozwalają mu balować dalej. Bywa i tak.

Oferma

A to na kogoś wejdzie, a to coś wyleje albo się potknie. Chodzące nieszczęście, którego jedyną umiejętnością jest tylko sprowadzanie na siebie kłopotów i dostarczanie powodów do żartów reszcie klasy. Tak wygląda oferma na pierwszy rzut oka.

Gdy przyjrzeć się jej bliżej okazuje się jednak, że to osoba taka jak ty, która czasem miewa po prostu pecha i która zwyczajnie stara trzymać się z boku. Nie naśmiewaj się z niej więc, wyciągnij do niej rękę gdy już się potknie i pomóż się jej podnieść - dosłownie i w przenośni - dodając jej pewności siebie. W szkole, jak w życiu, trzeba sobie w końcu pomagać.

Dowiedz się więcej na temat: szkoła | śmieszne

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje