Tych pamiątek lepiej nie przywozić z wakacji!

Jak wakacje, to i pamiątki - wiadomo. Będąc w zwłaszcza niezbyt powszechnie odwiedzanych miejscach, możemy natknąć się na naprawdę różne cuda. Czasami kupujemy rzeczy, o których nawet nie mamy pojęcia, że są szkodliwe albo po prostu nielegalne. Oto część z nich.

Jeżeli nie chcecie mieć problemów, lepiej darujcie sobie pamiątki, które mają jakikolwiek związek z żółwiami morskimi. Sześć z siedmiu żyjących gatunków żółwi morskich jest zagrożonych wyginięciem z czego niewiele osób zdaje sobie sprawę. Pamiątek z ich udziałem jednak nie brakuje. Zazwyczaj jest to biżuteria, jajka, rzeczy ze skóry lub muzyczne instrumenty.

Reklama

Wino i whisky z węża

W południowej Azji bardzo często można spotkać butelki z winem bądź whisky, które w środku mają prawdziwe węże. Nie są to żadne plastikowe atrapy. Niektórzy twierdzą, że taki trunek ma lecznicze właściwości - oczywiście tak nie jest. Inni kupują butelki, bo po prostu ładnie wyglądają. Niestety prawda na temat tego turystycznego cuda jest okrutna. Węże są brutalnie topione w alkoholu i czasami zdarza się, że wcale nie umierają! Budzą się z alkoholowego snu i kąsają osoby, które piją takie wino lub whisky.

Ptasie pióra

To chyba jedna z bardziej popularnych pamiątek. Nie ma to jak przywieźć sobie kolorowe pióro, należące do jakiegoś egzotycznego ptaka. Bądźcie jednak ostrożni. W Stanach Zjednoczonych zabrania się przewożenia ptasich piór z praktycznie większości gatunków. 

Więcej na kolejnej stronie...

Dowiedz się więcej na temat: pamiątki wakacyjne | wakacje

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje