Tutaj leniwce uczą się jak żyć na wolności!

Lubicie leniwce? W The Sloth Institute na Kostaryce znajduje się ich całe mnóstwo! Obiekt wcale nie stanowi jednak czegoś na kształt zoo i działa w szczególnym celu. Jego współzałożycielka, Sam Trull, przez wielu nazywa Matką Leniwców, pomaga małym leniwcom przystosować się do życia na wolności.

Sam Trull pracuje na Kostaryce od 2013 roku i od tamtej pory ratuje małe leniwce, które z różnych powodów potrzebują pomocy, opiekuje się nimi oraz osobnikami, które urodziły się w niewoli, a także pomaga im wszystkim powrócić do ich naturalnego środowiska.

Reklama

Zwłaszcza ta ostatnia faza, czyli przygotowanie leniwców do życia na wolności, z dala od człowieka, jest zdaniem Sam szczególnie trudna, ponieważ leniwce jak to leniwce - szybko przyzwyczajają się do towarzystwa człowieka i ani im w głowie życie na własną rękę.

Przygoda z leniwcami rozpoczęła się dla Sam w 2013 roku, od spotkania z Kermiem - dwutygodniowym wówczas malcem, który stracił swoją matkę. Sam otoczyła go opieką i przez kolejnych kilka miesięcy robiła wszystko co w jej mocy, by jak najlepiej ją zastąpić.

Ciąg dalszy na następnej stronie...

Dowiedz się więcej na temat: zwierzęta | ciekawostki

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje