Traktujesz tak swojego partnera? Poradnik dla pań domu z 1955 roku

W datowanym na maj 1955 roku magazynie „Housekeeping Monthly” pojawił się poradnik dla amerykańskich pań domu, w którym napisano, w jaki sposób powinny one prowadzić swoje gospodarstwo i jak należy traktować ukochanego. Sprawdź, czy którąś z zawartych w nim wskazówek sama stosujesz w swoim życiu.

Nie brakuje głosów, że materiał został sfabrykowany i wcale tak naprawdę nie ukazał się w roku 1955. Nie istnieć miał także sam magazyn "Housekeeping Monthly", a artykuł zaczął rozpowszechniać się dopiero w latach 80. Nie zmienia to jednak mimo wszystko faktu, że lektura "Poradnika dobrej żony" w dzisiejszych czasach to naprawdę niezła dawka śmiechu.

Reklama

Panowie mogą potraktować je jednak całkiem poważnie i westchnąć ze smutkiem, że nie żyli w tamtych czasach. O ile bowiem wiarygodność poradnika pozostawia wątpliwości, o tyle życie w latach 50. w wielu aspektach faktycznie tak wyglądało. Pokazuje to m.in. serial "Mad Men".

"Miej przygotowaną kolację, zaplanuj ją nawet wieczór wcześniej, żeby pyszny posiłek był gotowy na czas na jego powrót. Pokażesz w ten sposób, że myślisz o nim i skupiasz się na jego potrzebach" - głosi jedna z rad.

"Większość mężczyzn jest głodna, gdy wraca do domu i dobry obiad (zwłaszcza jego ulubiona potrawa) to część ciepłego powitania, którego potrzebują" - mówi inna.

Ciąg dalszy na kolejnej stronie...

Dowiedz się więcej na temat: dom | porady | śmieszne

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje