Tego jeszcze nie było! Łabędź tuli się do człowieka!

Ta fotografia rozłożyła nas na łopatki. Musicie przyznać, że robi niesamowite wrażenie. Poznajcie kryjącą się za nią historię.

Mężczyzna na zdjęciu, który obejmuje łabędzia to Richard Wiese, gospodarz programu "Born to Explore". Amerykanin przed kilkoma laty odwiedził brytyjski ogród Abbotsbury Swannery, w którym mieszkają te zwierzęta.

Reklama

W trakcie przebywania na terytorium obiektu, Wiese chciał pomóc w uspokojeniu jednego z łabędzi, który miał być przygotowany do transportu po odbytej rehabilitacji. Zwierzę znalazło się w ośrodku, ponieważ zraniło się o siatkę metalowego płotu. Ku ogromnemu zaskoczeniu Amerykanina i obecnych na miejscu osób, w pewnym momencie łabędź zaczął się do niego tulić, okręcając się wokół jego szyi.

"Czułem bicie jego serca oraz jego szyję owiniętą wokół mojej. To był wspaniały moment, gdy całkowicie mi zaufał" - powiedział później Richard Wise.

Widok przytulającego się do Wise’a łabędzie ujmuje tym mocniej, że zwierzęta te nie należą do szczególnie czułych wobec ludzi, jasno wyznaczają swoje terytorium i łatwo je spłoszyć. W tym przypadku było jednak inaczej.

Więcej zdjęć z wypraw Richarda Wise'a znaleźć można na stronie programu "Born to Explore" na Facebooku oraz na Instagramie podróżnika.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zwierzęta

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje