Te dzieła sztuki są zdrowo pokręcone! - zdjęcia

Sztuka potrafi być czasem naprawdę pokręcona! Odnosimy wrażenie, że niektóre "dzieła" rozumieją chyba tylko ich twórcy. Zobaczcie zresztą sami!

Rzeźba powyżej przedstawiająca dwóch sikających i zwróconych do siebie panów (tak, wiemy jak to brzmi) to "dzieło" czeskiego twórcy Davida Cernego, który jak sam przyznał kiedyś w pewnym wywiadzie uwielbia denerwować i szokować ludzi swoimi pracami. Musimy przyznać, że jest w tym naprawdę dobry. Cóż za głębia...

Reklama

Osioł, a na nim mężczyzna z głową psa i kobieta z głową królika - ciężko powiedzieć coś więcej. Powyższa rzeźba nosi tytuł "The Travellers Have Arrived" ("Podróżnicy przybyli"), znajduje się w Sydney, a jej autorami są Gillie oraz Marc Schattnerowie. Co chcieli nią przekazać? Nie mamy pojęcia!

Kolejne "dzieło" pana Davida Cernego - rzeźba przedstawiająca księcia Wacława na martwym koniu, znajdująca się w praskim Pałacu Lucerna. Siła tego przekazu, podobnie jak wcześniej, także nas poraziła...

Ponownie pan Cerny, który swoją twórczością "ozdobił" chyba całą Pragę. Nie, wcale się na niego nie uwzięliśmy. Te "dzieła" są prostu tak wyjątkowe, że nie sposób przejść obok nich obojętnie!

Hmm, no cóż. Tak jak pisaliśmy na samym początku - niektóre "dzieła" rozumieją tylko ich twórcy, a zwykli, szarzy zjadacze chleba najwidoczniej nie są gotowi na obcowanie z kulturą wysoką... Powyższa rzeźba przedstawiająca - co tu dużo mówić - wymiotującego mężczyznę, znajduje się w Londynie.

Zastanawialiście się kiedyś, gdzie żyje największy pająk na świecie? Rozwiewamy wątpliwości - w kanadyjskiej Ottawie. Rzeźba nazywa się Maman, a jej twórcą jest Francuz Louise Bourgeois.

Też macie czasem wrażenie, że świat stoi na głowie? Ktoś wziął to chyba za bardzo na serio... Bohaterem rzeźby jest brytyjski podróżnik Charles La Trobe. Znajduje się ona w Australii.

Chcecie więcej? Zapraszamy na następną stronę...

Dowiedz się więcej na temat: sztuka | śmieszne

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje