Ta dziewczyna wie, jak radzić sobie z seksistowskimi uwagami

21-letnia Emily Temple-Wood to studentka biologii na Uniwersytecie Loyola w Chicago. Amerykanka znalazła świetny sposób na radzenie sobie z niewybrednymi żartami oraz uwagami na tle płci, które mężczyźni lubią czasem rzucać w stronę kobiet.

Za każdym razem, gdy Emily otrzymywała wiadomość e-mail, w której nadawca źle wyrażał się na temat kobiet lub pozwalał sobie na nieprzyjemne słowa na ich temat, dziewczyna zasiadała do komputera i dodawała w Wikipedii stronę poświęconą kobiecie, która wykazała się czymś na polu nauki.

Reklama

W ten sposób, dzięki Emily oraz powołanemu przez nią do życia projektowi WikiProject Women Scientists, w największej na świecie internetowej encyklopedii pojawiło się już w sumie 376 artykułów. Celem projektu jest zapewnienie kobietom-naukowcom należnego im miejsca w historii nauki oraz upamiętnienie ich dokonań.

W myśl WikiProject Women Scientists dokonywana jest ponadto klasyfikacja już istniejących artykułów, by biografie były jak najwyższej jakości. W tym celu sprawdzono już w sumie ponad 5 tysięcy tekstów. Emily pomaga już w sumie 76 wolontariuszy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: nauka | Wikipedia

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje