Szukasz wymarzonej pracy? Sprawdź jak ją dostać

Przed tobą ważna rozmowa kwalifikacyjna lub dopiero zabierasz się za pisanie CV? Chcesz wypaść jak najlepiej? Mamy dla ciebie garść porad, które pomogą ci dostać wymarzoną prace!

1. Przyłóż się do swojego CV

Pamiętaj, że rekruter podejmuje decyzję o rozmowie z tobą na podstawie twojego CV, dlatego też postaraj się czymś je wyróżnić. Nie pisz w nim więc, że 10 lat temu pracowałeś jako kelner 10 lat jeśli starasz się o posadę dziennikarza.

Reklama

Nie pisz również na siłę wymuszonych zainteresowań takich jak: sport, muzyka czy kino. Lubisz robić szaliki na szydełku? Napisz to. Rekruter na pewno doceni fakt, że jesteś osobą, która ma pasje.

2. Nie kłam

Nigdy nie kłam w CV czy też na rozmowie o pracę. Możliwe, że nikt nie sprawdzi czy twój angielski to naprawdę B2, ale potem może czekać cię rozmowa z klientem, w której ledwo wydukasz "hello". Takie coś może cię później drogo kosztować. Mówiąc o swoich zaletach mów więc lepiej prawdę.

3. Ubierz się odpowiednio

Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, dlatego nie wypada przyjść na rozmowę w bluzie albo krótkich spodenkach. Nie chcesz pokazać, że jesteś sztywniakiem? Załóż t-shirt i marynarkę - rekruter zauważy, że ubrałeś się tak specjalnie na to spotkanie, a nie przyszedłeś na nie po bieganiu.

Nie chcesz, aby zaskoczył cię dzisiaj deszcz? Pobierz darmową aplikację Weź parasol

Pamiętaj jednak również o tym, że o twojej osobie świadczy nie tylko ubiór, ale i zachowanie, a wysyłane komunikaty niewerbalne są niezwykle ważne. Zachowaj wiec spokój, nie gestykuluj rękami, nie drap się po głowie i  nie wykonuj żadnych gwałtownych ruchów, które mogą być źle odebrane.

4. Bądź punktualny

Spóźnienie na rozmowę bardzo źle rokuje, gdyż osoba rekrutująca widzi w tobie potencjalnego pracownika, któremu na niczym nie zależy i nie szanuje czasu innych. Lepiej być za wcześnie niż spóźnić się chociaż minutę.

Dowiedz się więcej na temat: porady | praca

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje