Świąteczne piosenki to żyła złota. Sprawdź, ile zarabiają na nich artyści!

"Last Christmas" czy "All I want for Christmas Is You" to jedne z piosenek, które słyszymy w każde święta. Zastanawialiście się ile zarabiają na nich wykonawcy? Postanowiliśmy to sprawdzić.

MARIAH CAREY – „ALL I WANT FOR CHRISTMAS IS YOU”

Przebój Mariah Carey to zdecydowanie najpopularniejsza piosenka świąteczna. Każdego roku piosenkarka zarabia na niej prawie 10 milionów złotych!

WHAM! – „LAST CHRISTMAS”

Reklama

Piosenka równie popularna co "All I want for christmas is you", lecz w jej przypadku dochody są mniejsze, ale równie spore. Rocznie zespół Wham! zgarnia za nią ponad 2 miliony złotych.

SLADE – „MERRY X-MASS EVERYBODY”

Za tę wesołą świąteczną piosenkę członkowie zespołu Slade zgarniają ponad 2,5 miliona złotych rocznie. Nawet po podziale wychodzi niezła sumka na głowę, co?

SHAKIN’ STEVENS – „MERRY CHRISTMAS EVERYONE”

W tym przypadku są dwie stawki - wykonawca nie zarabia na niej zbyt wiele, bo jest to maksymalnie 50 tysięcy złotych rocznie. 5 razy tyle ma natomiast autor piosenki, Bob Heatlie.

JONA LEWIE – „STOP THE CALVARY”

Ta piosenka nie dość, że jest świąteczna to jeszcze ma antywojenne przesłanie. Mimo tego, że przekazuje takie wartości autor nie zarabia na niej tak dużo jak jego poprzednicy, chociaż około 60 tysięcy rocznie to też całkiem dobre wynagrodzenie.

Zobacz również:

Im nie odbiła sodówka. Choć zarabiają miliony, nadal żyją skromnie

Te skarby wciąż pozostają zaginione!

Najbogatsze zwierzęta świata

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: święta | muzyka

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje