Stan powietrza w Polsce jest naprawdę zły. Oto dowód - wideo

Wielu ludzi w naszym kraju wciąż bagatelizuje problem zanieczyszczonego powietrza. Wydaje się nam często, że jeżeli nie widzimy kłębów szkodliwych pyłów to tak naprawdę wszystko jest w porządku. To bardzo złudne przekonanie. Udowodnił to niedawno pewien polski youtuber.

Tomasz Rożek prowadzi na YouTubie'a kanał Nauka. To lubię. W ostatnim odcinku swojego cyklu youtuber przeprowadził pewien prosty eksperyment, który wykazał, że stan powietrza w Polsce jest naprawdę niepokojący.

Reklama

Eksperyment pana Tomasza, wykonany przy pomocy wacika i odkurzacza, przeprowadzony na wsi, a nie w zatłoczonym mieście, gdzie pewnie efekt byłby o wiele gorszy, potwierdza, że to, czym oddychamy może mieć bardzo zły wpływ na nasze zdrowie.

"Smog każdego roku zabija kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Czym jest smog wiedzą wszyscy. Statystyki, mapki, wykresy nie robią już na nas jednak żadnego wrażenia. Z 50 najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie 33 leżą w Polsce!" - czytamy w opisie pod nagraniem.

Wielu ludzi wciąż nie daje jednak wiary tym danym. Uważają oni, że informacje o złym stanie powietrza w Polsce to czysta propaganda, która ma pogrążyć nasz kraj oraz, że jeżeli spalą w piecu trochę śmieci to nie zrobią tym nikomu krzywdy. Prawda jest diametralnie inna i pora coś z tym zrobić, także z myślą o przyszłych pokoleniach.

Zobacz również:

W Polsce nie ma już Piekła i Syberii. Postanowiono je zlikwidować!

Krystyna "Taran" Pawłowicz? To wideo wywołało w sieci sporą dyskusję

Holandia: Polacy pomogli uratować rodzinę uwięzioną w samochodzie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Polska | wideo

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje