Sprawdź, jak nie przepłacać za bilety lotnicze!

Chciałbyś więcej podróżować, ale powstrzymują cię przed tym ceny biletów lotniczych? Jest na to sposób. Wystarczy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Wskazówki, które sprawią, że uda ci się trochę zaoszczędzić, znajdziesz poniżej.

Nie rezerwuj biletów w sobotę

Reklama

Pierwszą rzeczą, której należy unikać jest rezerwowanie biletów w sobotę. W ten dzień tygodnia ich cena jest najwyższa. Wszystko dlatego, że linie lotnicze funkcjonują zgodnie ze specjalnym tygodniowym systemem cenowym.

Wstrzymaj się do poniedziałku..

Tak, zamiast rezerwować bilety w weekend, lepiej poczekać na początek tygodnia. Ceny zaczynają wtedy spadać, ponieważ linie lotnicze chcą sprzedać bilety na wolne miejsca na danych trasach, których nadal nikt nie nabył. Już wtedy można trafić na interesujące okazję.

...a najlepiej do wtorku

Zgadza się. Najlepszym dniem na rezerwację biletu okazuje się być właśnie wtorek - zgodni są co do tego zarówno pracownicy serwisów sprzedających bilety on-line, jak i przedstawiciele firm zawodowo analizujących ceny biletów na przestrzeni ostatnich lat.

Rezerwuj bilet z pewnym wyprzedzeniem

Kupna biletu nie należy odkładać na ostatnią chwilę i warto zrobić to z wyprzedzeniem. Ważne jest jednak wyczucie czasu. Specjaliści z portalu cheapair.com sugerują, by bilet zabukować około 21-112 dni przed planowanym wylotem.

Ciąg dalszy na kolejnej stronie...

Dowiedz się więcej na temat: podróże | tanie loty | porady

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje