Spotkali się ponownie, żeby powtórzyć zdjęcie sprzed 50 lat!

Wojna w pewnym sensie zarówno ich połączyła, jak i rozdzieliła. Czterech byłych żołnierzy amerykańskiego Korpusu Piechoty Morskiej Marines spotkało się ponownie po 50 latach, żeby powtórzyć zdjęcie, które zrobili sobie wspólnie na plaży, nim wyruszyli do Wietnamu.

Mężczyźni z fotografii (od lewej: Dennis Puleo, Tom Hanks, klęczący Bob DeVenzia i Bob Falk) - spotkali się po raz pierwszy na obozie przygotowującym ich do wyruszenia na wojnę w Wietnamie. Zdjęcie powstało w okolicach maja 1966, w czasie wolnego weekendu, kiedy panowie odpoczywali po długim i morderczym szkoleniu. Humory dopisywały im wtedy na tyle, że postanowili uwiecznić tę chwilę.

Reklama

Cała czwórka spędziła ze sobą później jeszcze dwa lata, a po tym czasie została wysłana na Półwysep Indochiński i jej losy rozdzieliły się niemal na 50 lat. Traumatyczne przeżycia wojny wietnamskiej sprawiły, że po powrocie do kraju mężczyźni nie specjalnie szukali ze sobą kontaktu, próbując jakoś ułożyć sobie życie. Było im o tyle łatwiej, że wrócili cali i zdrowi. Założyli więc rodziny, poświęcili się karierom i tak mijał im rok za rokiem.

Temat wojennej przeszłości powrócił do nich przed kilkoma laty, gdy Bob Falk natrafił na stworzoną przez Toma Hanksa internetową publikację ku pamięci zmarłego towarzysza broni, którego obaj znali. Łańcuch późniejszych zdarzeń sprawił, że cała czwórka spotkała się ponownie.

Pewnego razu przeglądający stare pamiątki Tom Hanks natrafił na zdjęcie ze swoimi kompanami wykonane na plaży. W jego głowie zrodził się wtedy pomysł, że fotografie można by powtórzyć. Tak też się stało! Panowie starali się jak mogli, by zdjęcia były do siebie jak najbardziej podobne! Trzeba przyznać, że im się udało!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: fotografia

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje