Spodenki z alarmem chroniące przed gwałtem?

Do sklepów w Niemczech trafiły specjalne spodenki chroniące kobiety przed atakami seksualnymi. Biorąc pod uwagę liczbę przestępstw na tle seksualnym odnotowanych w tym kraju w ostatnim roku, spodenki mogą stać się tam hitem sprzedażowym roku 2017.

Szorty wprowadziła na rynek niemiecka firma Safe Shorts, a zaprojektowane zostały one przez niemiecką bizneswomen, która sama padła ofiarą molestowania seksualnego. Spodenki powstały z odpornego materiału, który jest wykorzystywany do kamizelek kuloodpornych.

Na stronie internetowej produktu można przeczytać, że spodenek nie da się zniszczyć poprzez zwykłe używanie, tzn. nie da się ich rozerwać, zahaczając np. o jakiś ostry przedmiot. Wyposażone są one również w specjalny alarm o mocy 130 decybeli.

Reklama

W momencie, gdy napastnik spróbuje ściągnąć je siłą, zostanie zaskoczony przeraźliwym dźwiękiem. Jest to hałas na granicy bólu, który powinien skutecznie odstraszyć każdego napastnika. Oprócz alarmu szorty posiadają kłódkę z szyfrem. Osoba, która nie zna tego kodu, nie będzie mogła poluzować sznurka, a co za tym idzie, zdjąć spodenek.

Kobiety, które zdecydują się na zakup produktu oferowanego przez Safe Shorts muszą się liczyć z wydatkiem w wysokości między 99 a 150 euro.

Trudno na ten moment powiedzieć, czy innowacyjne spodenki mogą rzeczywiście uchronić kobiety przed molestowaniem seksualnym, a nawet gwałtem, ale jak podaje "Westdeutsche Allgemeine Zeitung" w Niemczech są już prawdziwym hitem.

Zobacz również:

Kilka sprytnych trików, które ułatwią ci życie! Warto je znać!

Wykrywanie raka za pomocą oddechu? To może być prawdziwy przełom

W Warszawie powstanie najwyższy wieżowiec w Europie!

INTERIA.PL

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje