Śmiech to faktycznie zdrowie? Sprawdź, czy słynne powiedzenia są prawdą!

Śmiech to zdrowie, pieniądze szczęścia nie dają, a złamane serce można wyleczyć? Okazuje się, że te powiedzenia, których często używamy są prawdą.

Śmiech to zdrowie

Zgadza się! Śmiech to naprawdę samo zdrowie! Niweluje efekty stresu, tym samym kiedy często się śmiejemy w naszym organizmie jest mniejszy pozom kortyzolu, czyli hormonu go generuje i powoduje podwyższenie ciśnienia, co prowadzi np. do chorób serca.

Reklama

Gaz rozweselający często stosuje się również na porodówkach, gdyż śmiech lepiej pomaga znosić kobietą rodzącym ból.

Złamane serce


Osoba, która mocna przeżywa rozstanie faktycznie może mieć problemy z sercem. Objawami złamanego serca są: ból w klatce piersiowej, szybki i głęboki oddech, szybkie tętno, spadek ciśnienia.

U osób, które bardzo mocno cierpią z powodu rozstania z partnerem może dojść też nawet do migotania komór, co w konsekwencji może doprowadzić nawet do śmierci.

Umrzeć z nudów

Jak się okazuje nuda rzeczywiście może zabić. Nie bezpośrednio, ale brak zajęcia oraz chęci do działania bardzo często powodują różnego rodzaju uzależnienia. Badanie wykazały, że ludzie, którzy są podatni na nudę częściej uzależnią się od narkotyków, alkoholu oraz hazardu. Uzależnienia te często powodują śmierć.

Pieniądze szczęścia nie dają

Naukowcy dowiedli, że to nie pieniądze dają szczęście, ale status społeczny i pozycja, którą dzięki nim osiągamy. Człowiek bardzo szybko przyzwyczaja się do obecnych zarobków i chce więcej, poczucie bycia wpływowym i szanowanym nigdy się nie starzeje. Może pieniądze nie dają szczęścia bezpośrednio, ale zdecydowanie mają na nie wpływ.

Przestraszyć się na śmierć

W wyniku dużego stresu i strachu w organizmie zwiększa się produkcja 30 różnych hormonów, w efekcie naczynia krwionośne się kurczą przez co występuje uczucie podobne do tego, które pojawia się gdy jest nam zimno. Lekarze potwierdzają, że w wyniku bardzo dużego stresu jak np. podczas katastrof czy też ataków może dojść do zatrzymania pracy serca, co może skutkować śmiercią.

Zarażanie śmiechem

Naukowcy udowodnili, że śmiech faktycznie może być zaraźliwy, ludzie chętniej śmieją się z czegoś kiedy słyszą, że inni zaczęli się śmiać. Sam śmiech innej osoby może kogoś rozbawić, nie musi ona powiedzieć wcześniej niczego śmiesznego.

Zobacz również:

Radioaktywne produkty i przedmioty, które znajdziesz w swoim domu

Mity na temat zdrowia, w które wierzą ludzie

Picie piwa może ci pomóc! Zaskakujące badania!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciekawostki

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje