Skandaliczne zachowanie angielskich kibiców! - wideo

Obok ekscesów angielskich kibiców na Euro długo przechodziliśmy obojętnie, ale to co zrobili tym razem mocno nas zdenerwowało. To jak potraktowali polską flagę to skandal!

Anglicy jeżdżący za swoją reprezentacją w czasie dużych piłkarskich imprez od zawsze są pod szczególnym nadzorem, ponieważ gdziekolwiek się nie pojawią dają się poznać z najgorszej strony.

Reklama

Podobnie było już na Euro we Francji, lecz dotychczas ścierali się oni zwłaszcza z Rosjanami. Nie wiedzieć jednak czemu ich ofiarą padli w końcu także Polacy, a konkretniej nasza flaga, z którą Anglicy obeszli się w niezwykle chamski sposób:

Do sytuacji z nagrania, które ujrzało światło dzienne wczoraj, miało dojść prawdopodobnie na terytorium Francji, w czasie świętowania przez Anglików awansu ich reprezentacji do dalszej fazy mistrzostw. W pewnym momencie jeden z uczestników fety wyciągnął polską flagę, zdeptał ją, a potem zrobili to inni. W ten właśnie sposób Anglicy znieważyli jeden z symboli narodowych naszego państwa.

Obok tego co się stało trudno przejść obojętnie, gdyż Polacy w żaden sposób nie zasłużyli sobie na takie traktowanie swoich barw. Podobnego zdania jest m.in. Maciej Świrski z Reduty Dobrego Imienia, który zapowiedział, że jego fundacja zgłosi sprawę do prokuratury:

Mamy nadzieję, że osoby z nagrania uda się pociągnąć do odpowiedzialności za ten chuligański wybryk. Może to być jednak trudne, gdyż do sytuacji nie doszło na terytorium Polski. O ukaranie winnych bądź też publiczne przeprosiny musiałby w związku z tym upomnieć się polski MSZ.

W sieci pojawiają się głosy, że pijani Anglicy pomylili flagę polski z flagami ich grupowych rywali - Rosji oraz Słowacji - i że to pierwotnie któraś z nich miała zostać znieważona. Nawet gdyby tak było, nie zmienia to faktu, że zachowali się niesamowicie chamsko, ponieważ barw narodowych żadnego państwa nie powinno się traktować w ten sposób.

Zachowanie Anglików można określić tylko jednym słowem: hańba. Powinni oni uczyć się kibicowania od Irlandczyków - ci wiedzą jak się to robi! Możecie przekonać się o tym klikając tutaj.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Euro 2016

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje