Ryzykując życiem uratował od śmierci ponad tysiąc psów!

To, co dzieje się od kilku lat w chińskim Yulin w czasie tamtejszego Lychee Dog Meat Festival przechodzi ludzkie pojęcie i aż trudno uwierzyć, ze w XXI wieku ktoś może dopuszczać się jeszcze takich bezmyślnych aktów barbarzyństwa. O tegorocznej edycji festiwalu zrobiło się głośno za sprawą pewnego Amerykanina, który ryzykując życiem uratował od śmierci ponad tysiąc psów.

Marc Ching to założyciel The Animal Hope & Wellness Foundation, która walczy na całym świecie o prawa zwierząt. Niedawno o organizacji Amerykanina zrobiło się głośno po tym, jak ryzykując życiem wraz ze swoimi współpracownikami uwolnił w Chinach około tysiąc psów, które miały zginąć z powodu odbywającego się tam od kilku lat krwawego festiwalu psiego mięsa.

Reklama

Według szacunków rozmaitych organizacji praw zwierząt co roku w czasie trwającego 10 dni festiwalu ginie około 10 tysięcy psów. Rzezi starają się zapobiegać wolontariusze z całego świata, którzy robią wszystko co mogą, by uratować od śmierci jak największą liczbę czworonogów. W tej grupie w tym roku był też Marc, który zlokalizował kilka psich rzeźni i uwolnił znajdujące się w nich zwierzęta. Amerykanina spotkały z tego powodu liczne konsekwencje (został m.in. pobity), lecz dzięki jego heroicznemu czynowi o sprawie zrobiło się wyjątkowo głośno.

Z inicjatywy Marca Chinga oraz jego fundacji powstał poza tym także specjalny spot, w którym swój głos sprzeciwu wobec torturowania zwierząt wyrazili m.in. Joaquin Phoenix, Matt Damon, Rooney Mara oraz Sia:

Miejmy nadzieję, że nadany sprawie rozgłos sprawi, że za rok festiwal nie dojdzie do skutku. Najwyższy czas powiedzieć stop takim aktom barbarzyństwa - w cywilizowanym świecie nie powinno być dla nich miejsca. Całe szczęście, że są jeszcze tacy ludzie jak Marc, którzy starają się coś z tym wszystkim zrobić. Więcej na temat działalności jego fundacji dowiecie się z jej strony na Facebooku, którą znajdziecie tutaj.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zwierzęta | PSY (Park Jae-Sang)

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje