Replika Arki Noego wkrótce wypłynie do Brazylii!

Holenderska replika biblijnej Arki Noego, wykonana przez stolarza Johana Huibersa przy wsparciu fundacji Ark of Noah przygotowywana jest od jakiegoś czasu do swojego pierwszego rejsu. Celem wyprawy jest Rio de Janeiro.

Johan Huibers zaczął budować replikę Arki Noego przed parunastoma laty po tym, gdy przyśniła mu się powódź jego rodzinnego miasta. Holender przed przystąpieniem do pracy dokładnie przestudiował Pismo Święte, by wykonać jak najbardziej precyzyjną kopię biblijnego statku.

Reklama

Arka stworzona przez holenderskiego stolarza jest szeroka na 29 metrów, długa na blisko 125 metrów i wysoka na blisko 23 metry. Konstrukcja ma pięć kondygnacji, na których może zmieścić się w sumie ponad 5 tysięcy osób.

Budowę arki ukończono w roku 2012. Od tamtej pory możliwe jest jej zwiedzanie. Na miejscu można zapoznać się z naukami Biblii oraz skorzystać z licznych atrakcji, które przygotowano dla zwiedzających obiekt, tj. np. sala kinowa. Arkę można także wynająć, np. w celu zorganizowania konferencji czy też koncertu.

Zgodnie z planami fundacji Ark of Noah i ze słowami jej przedstawicieli, arka ma pojawić się w lipcu w brazylijskiej Fortalezie, by potem - w okolicach września - znaleźć się w Rio de Janeiro. Następnie kopia biblijnego statku uda się do Argentyny, Urugwaju oraz Kolumbii, a potem do USA.

Słyszeliście już wcześniej o replice Arki Noego z Holandii? Co tym wszystkim sądzicie? Więcej informacji na jej temat znajdziecie tutaj.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Biblia | ciekawostki | podróże

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje