Ranking najbardziej seksownych języków w Europie. Wyniki zaskakują

Zastanawialiście się kiedyś, który europejski język postrzegany jest jako najseksowniejszy? Ktoś postanowił to sprawdzić. Wyniki zestawienia mogą jednak zaskakiwać.

Wiele osób za język miłości uważa francuski. To on jest ponoć najseksowniejszy i najbardziej działa na ludzką wyobraźnię. Rezultaty przeprowadzonej niedawno na ten temat ankiety mogą w związku z tym zaskakiwać, ponieważ wcale nie zwyciężył w niej język, którym posługują się Francuzi.

Reklama

W specjalnym badaniu opracowanym przez serwis Happn, w którym udział wzięło 1000 osób, za najseksowniejszy europejski język uznano włoski, na który swój głos oddało 25 procent ankietowanych. Francuski znalazł się na miejscu drugim, z 23-ema procentami głosów, wyprzedzając o 4 procent język... irlandzki.

Tak, to nie żart, choć obecność języka irlandzkiego może być dla was zaskoczeniem, faktycznie za seksowny uznało go aż 19 procent osób. Dalej jest jeszcze ciekawiej. Oto pierwsza dziesiątką zestawienia:

1. Włoski (25%)

2. Francuski (23%)

3. Irlandzki (19%)

4. Hiszpański (16%)

5. Szwedzki (5%)

6. Rosyjski (4%)

7. Portugalski (2%)

8. Niemiecki (1%)

9. Duński (1%)

10. Grecki (1%)

Tak, wiemy! W zestawieniu nie ma języka polskiego i też nam się to nie podoba! Włoski i francuski ok, ale irlandzki i niemiecki?

Z całym szacunkiem, ale irlandzkie "tá grá agam duit" czy niemieckie "ich liebe dich" nie umywa się do naszego polskiego "kocham cię", nie sądzicie?

Kogoś tutaj nieźle poniosło. Dla nas najpiękniejszym i najseksowniejszym językiem zawsze będzie polski i żadne rankingi tego nie zmienią. Macie podobnie? Czekamy na wasze komentarze!

Zobacz również:

Koniec z barierami językowymi? Wszystko dzięki temu urządzeniu

5 trików, dzięki którym szybciej nauczysz się nowego języka

Te piosenki uzależniają najmocniej. Naukowcy stworzyli niezwykłą listę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: języki | rankingi | ciekawostki | język obcy

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje