Przeklinasz? Jesteś inteligentny i masz duży zasób słów!

Przyjęło się, że przeklinanie to domena osób raczej mało inteligentnych i przejaw braku kultury. Najnowsze naukowe odkrycie w tej dziedzinie kompletnie obala to przekonanie. Im więcej przekleństw znasz, tym lepsza jest twoja znajomość języka!

Odkrycie dotyczące wulgaryzmów zawdzięczamy naukowcom z Massachusetts College of Liberal Arts. Według nich przeklinanie wcale nie jest takie złe i nie powinno gorszyć innych ludzi. Osoby, które znają dużo wyszukanych przekleństw szybciej uczą się  innych nowych słów. Nie są to tylko teorie, gdyż przeprowadzono specjalne badania, aby to potwierdzić.

Reklama

Psycholodzy przebadali grupę osób w wieku od 18 do 22 lat. Każdy uczestnik musiał wymienić najwięcej wulgarnych i obraźliwych słów jakie zna. Później badani mieli wymienić jak najwięcej gatunków zwierząt, a na każde zadanie mieli tylko minutę.

Okazało się, że osoby, które wymieniły więcej przekleństw potrafiły później wymienić więcej gatunków zwierząt, co oznacza, że zasób ich słownictwa jest większy. Brzmi średnio przekonująco, no ale kto wie, może coś w tym jest.

Dużo przeklinacie? Czujecie, że ma to wpływ na wasz zasób słownictwa? Czekamy na wasze komentarze!

Zobacz również:

Została aresztowana za jedno zdjęcie. Grozi jej nawet śmierć

Dostałeś wiadomość od kuriera? Uważaj, to może być groźny wirus

Masz w domu stary telefon? Możesz na nim zarobić

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciekawostki

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje