Produkty zdrowe tylko z nazwy - nie daj się nabrać!

Reklamowane jako zdrowe i lepsze, często jednak ze zdrową żywnością nie mają wiele wspólnego. Na te produkty powinieneś uważać. Nie daj się oszukiwać!

Płatki śniadaniowe

Reklama

Często reklamowane jako dobre na serce, zawierające witaminy czy obniżające cholesterol. Prawda jest jednak taka, że większość z nich zawiera ogromne ilości cukru i innych śmieciowych składników. 

Niskotłuszczowe jogurty

Badania przeprowadzone przez Europejski Magazyn Żywienia wykazały, że osoby, które jadły jogurty ze standardową ilością tłuszczu, w porównaniu do tych niskotłuszczowych, wcale nie zmagały się z otyłością czy miały większe tendencje do problemów sercowo-naczyniowych. Główną różnicą między tymi dwoma typami jest przede wszystkim zawartość cukru i na to powinniśmy zwracać uwagę kupując jogurty. 

Certyfikowane produkty bezglutenowe

Wiele osób sięga po nie sądząc, że gluten jest niezdrowy. Nic jednak bardziej mylnego. Gluten ma wiele dobrych właściwości i często jest niezbędnym komponentem w chlebie czy makaronach. Są jednak ludzie uczuleni na gluten i w ich przypadku jest on szkodliwy dla ich organizmu. Dla większości osób to jednak normalny składnik, który wcale nie ma złego wpływu na nasze zdrowie.

Batony energetyczne

Wydawać by się mogło, że batony, które je się przy okazji ćwiczeń nie mogą być niezdrowe. Niestety zazwyczaj są. Często zawierają niezliczone ilości konserwantów. Zazwyczaj jednak mają znacznie mniej cukru niż zwykłe batony.

Owocowe soki

Jak większość na pozór zdrowych produktów, soki owocowe mają poważną wadę w postaci zawartości cukru. Jedna szklanka takiego soku może czasami zawierać tyle samo cukru, co teoretycznie bardziej niezdrowy, gazowany napój. Lepiej zjedz jakiś owoc, zamiast kupować taki rodzaj soków. 

Razowy chleb

Jeśli twój razowy chleb wciąż ma konsystencję i smak białego chleba to oznacza, że wcale nie jest razowy. Najprawdopodobniej znowu padłeś ofiarą marketingowego chwytu. Niektóre piekarnie dodają odrobinę białej mąki do chleba i tym samym sprawiają, że wcale nie jest w stu procentach razowy. Jak się nie dać oszukać? Sposób jest ten sam co zawsze - sprawdzaj składniki. 


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zdrowa żywość | oszustwa

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje