Pracami tego Polaka zachwyca się cały świat!

Igor Morski to grafik i ilustrator z Poznania, którego prace od lat wzbudzają zainteresowanie poza granicami Polski. Przed kilkoma dniami, za sprawą publikacji części z nich przez serwis Bored Panda, o polskim artyście stało się jednak wyjątkowo głośno. Słowa uznania płyną do niego z całego świata.

Igor Morski to absolwent Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu, czyli dzisiejszego Uniwersytetu Artystycznego. Po ukończeniu studiów pan Igor pracował przez jakiś czas dla Telewizji Polskiej, po czym na przełomie lat 80. i 90. związał się z tygodnikiem "Wprost".

Reklama

W latach późniejszych Igor Morski współpracował jeszcze m.in. z takimi tytułami jak "Newsweek", "Businesweek", "Businesman Magazine", "Manager Magazine", "Charaktery", "Psychologia dziś" i "Focus", tworząc dla nich wszystkich w sumie ponad 1000 ilustracji prasowych.

"Surrealizm był poniekąd naturalną odpowiedzią na wyzwanie jakim jest ilustracja prasowa o podobnym charakterze. Jej zadaniem była artystyczna interpretacja tekstu, w taki sposób, by jedno spojrzenie było równoznaczne ze streszczeniem głównych tez artykułu" - opowiada o kulisach swojej działalności Igor Morski.

Mocno surrealistyczna twórczość Polaka sprawia, że dostrzec można w niej pewne podobieństwa do prac Salvadora Dali.

Tym, co najbardziej wyróżnia jednak wiele prac Igora Morskiego są ukryte w nich sensy na temat problemów współczesnego świata, a także uzależnionego od technologii i trendów oraz ślepo goniącego za karierą społeczeństwa, które często nie dostrzega przez to tego, co tak naprawdę liczy się w życiu.

Ciąg dalszy na kolejnej stronie...

Dowiedz się więcej na temat: sztuka

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje