Pozwała rodziców za kompromitujące zdjęcia z dzieciństwa na Facebooku

Osiemnastolatka z Austrii pozwała do sądu własnych rodziców z powodu umieszczanych przez nich jej zdjęć z dzieciństwa na Facebooku. "Oni nie mają wstydu i żadnych granic" - argumentowała dziewczyna.

Rodzice umieścili aż ponad 500 zdjęć córki z okresu jej dzieciństwa. Ukazały się one na Facebooku w 2009 roku. Nie zapytali się wtedy nastolatki o zgodę na ich udostępnienie. Dziewczyna w momencie publikacji fotografii miała 11 lat.

Reklama

"Nie obchodziło ich, czy to było zdjęcie, na którym siedzę na sedesie, czy leżę naga w łóżeczku. Każdy etap mojego życia był fotografowany i upubliczniany - skarżyła się 18-latka.

Dziewczyna zobaczyła zdjęcia dopiero, kiedy miała 14 lat i mogła już sobie założyć konta na portalu. Kilkukrotnie prosiła rodziców o usunięcie fotografii, ale ci za każdym razem odmawiali. Kiedy stała się pełnoletnia, od razu postanowiła podać ich do sądu.

Jeśli dziewczyna wygra sprawę, rodzice będą musieli wypłacić jej rekompensatę i pokryć koszty procesu. Nastolatka obecnie nie mieszka z rodzicami. Wyprowadziła się z domu.

To pierwszy przypadek takiego procesu w Austrii. 

Czytaj więcej:

6 powodów, dla których nie powinieneś wrzucać zdjęć swoich dzieci do internetu

Takich zdjęć psów i dzieci jeszcze nie widzieliście!

Najdziwniejsze imiona dzieci znanych osób

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Facebook | zdjęcia z dzieciństwa

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje